Marcin Budziński ustalił wynik meczu Cracovia - Lech

Autor: "Super Express"

Zagłębie Lubin pobiło Pogoń w Szczecinie! Kolejorz wykoleił się na Pasach

2016-05-08 19:24

Przed daniem głównym, czyli meczem Legii z Piastem, mieliśmy w Ekstraklasie dwie naprawdę smakowite przystawki! Cieszą się Zagłębie Lubin i Cracovia, które walczą o europejskie puchary. Lech o nich zapomniał, a szanse Pogoni stały się minimalne.

Dwa mecze i dwie różne historie. W Krakowie strzelanie zakończyło się już w I połowie, gdy Jasmina Buricia pokonali Erik Jendrisek i Marcin Budziński. Stadion przy Kałuży staje się zmorą dla Kolejorza, bo w rundzie zasadniczej przegrał tam 2:5. Lech w europejskich pucharach już nie zagra i kończy smutny sezon - nie obronił mistrzostwa, nie zobaczy Europy, nie zdobył Pucharu Polski, a w kolejnej jego edycji zagra u siebie bez kibiców. Czas na przebudowę drużyny, być może już bez trenera Jana Urbana.

W Szczecinie o zwolnieniu Czesława Michniewicza nikt nie myśli, bo Pogoń zagrała ponad stan. Długo była trzecia, teraz osuwa się w tabeli. Przerwała serię czterech kolejnych remisów z Zagłębiem Lubin, ale w niechlubny sposób. Zaczęło się pomyślnie, bo po przerwie wynik otworzył Ricardo Nunes. Odpowiedź ekipy Piotra Stokowca była piorunująca - dwa gole na przestrzeni czterech minut. Kropkę nad i postawił doświadczony Łukasz Piątek. Miedziowi do końca będą bili się z Pasami o trzecie miejsce, choć w grze jest jeszcze Lechia. Pogoń zagra jednak być może w meczu kluczowym dla losów tytułu mistrzowskiego - w ostatniej kolejce z Legią w stolicy.