Bartosz Bosacki

i

Autor: Cyfrasport Bartosz Bosacki

Bartosz Bosacki zabrał głos po występie ze Szwecją. Jasne stanowiska w sprawie selekcjonera

2021-06-24 0:17

Na mistrzostwa Europy jechaliśmy z nadziejami, że nawiążemy do postawy na poprzednim turnieju. Tym razem się nie udało i reprezentacja Polski z dorobkiem jednego punktu zakończyła udział na EURO. Były obrońca drużyny narodowej Bartosz Bosacki w rozmowie z Polską Agencją Prasową ocenił mecz ze Szwecją (2:3), a także zabrał głos w sprawie trenera Paulo Sosuy.

Biało-czerwoni pożegnali się z turniejem bez zwycięstwa. Przeciwko Szwedom musieli wygrać, aby awansować, tymczasem ulegli 2:3. Bosacki uważa, że mimo porażki, Polacy zagrali najlepszy mecz w tym turnieju. - Polska zagrała najlepszy mecz na tych mistrzostwach, bo nie można wszystkiego oceniać przez pryzmat wyniku - powiedział Bartosz Bosacki, były obrońca reprezentacji Polski. - Po remisie z Hiszpanami była euforia, ale przecież nie zagraliśmy przeciwko nim jakiegoś super meczu. Równie dobrze mogliśmy je przegrać, a wtedy wszyscy mówiliby, że zagraliśmy fatalnie. Ze Szwecją zabrakło trochę koncentracji na początku spotkania, ale też ta pierwsza bramka padła trochę po przypadkowych zagraniach, a z naszej strony był to taki łańcuszek błędów. Jeden się spóźnił z interwencją, drugi nie zdążył zareagować, zablokować uderzenia. To ustawiło spotkanie - powiedział PAP Bosacki.

Zieliński wspierał Lewandowskiego

Uczestnik mundialu w Niemczech przyznał, że w polskiej drużynie zabrakło przede wszystkim więcej indywidualności pokroju Lewandowskiego. - Robert dostał dziś duże wsparcie od Piotra Zielińskiego, który rozegrał najlepszy mecz na tych mistrzostwach. Natomiast gra Karola Świderskiego nie wyglądała już tak dobrze, jak z meczu z Hiszpanią. Także Kamil Jóźwiak i Tymek Puchacz spisali się trochę słabiej. Trener Paulo Sousa zabrał na Euro 25 piłkarzy, po to, aby w odpowiednim momencie zareagować. I moim zdaniem dobrze reagował, wprowadzał zawodników, którzy robili różnicę - zauważył.

Wymowny apel Tomaszewskiego do Sousy. Bońka w to nie mieszał, ale wyraził się jasno

Sonda po meczu Polska-Szwecja

To miało wpływ na atmosferę

20-krotny reprezentant Polski uważa, że porażka ze Słowacją (1:2) na inaugurację turnieju rzutowała na kolejne mecze i grę polskiej drużyny. - To miało też wpływ na atmosferę wokół reprezentacji. Kolejne mecze z Hiszpanią i Szwecją pokazały, że ten zespół ma potencjał. Błędy w meczu ze Słowacją zadecydowały, że dziś kończymy przygodę na Euro 2020. Uważam jednak, że nie powinniśmy pastwić się nad tą reprezentacją - stwierdził.

Mocny komentarz Wojciecha Szczęsnego po porażce ze Szwecją. Przewijało się jedno słowo

Bosacki zdaje sobie sprawę, że za chwilę pojawią się głosy domagające zwolnienia trenera Sousę. On natomiast jest zwolennikiem pozostawienia Portugalczyka na stanowisku selekcjonera, przynajmniej do mistrzostw świata w Katarze. - Trener Sousa powinien dalej prowadzić reprezentację, choć może wyniki go nie bronią. Docierają do mnie jednak informacje, że ta współpraca dobrze wygląda, a z mojej perspektywy to ma sens. Przy zatrudnianiu Sousy wszyscy wiedzieliśmy, w którym momencie objął drużynę - na początku eliminacji do mistrzostw świata i krótko przed Euro. Jeśli to ma być dłuższy projekt, to należy dać szansę Sousie, a zresztą prezes PZPN Zbigniew Boniek chyba też jasno określił przyszłość Sousy. Nie jesteśmy od zwalniania i zatrudniania trenerów. Skoro miał poprowadzić zespół do mundialu, to ocenimy po mistrzostwach świata albo po eliminacjach - podsumował.

Henryk Kasperczak wytyka błędy po występie kadry na EURO. To było niepotrzebne i wywołało zamieszanie

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze