Blady strach padł na Szwedów przed meczem z Polską. Wydano ostateczne ostrzeżenie, zagrożenie jest wielkie

2021-06-23 11:34
Dejan Kulusevski
Autor: Visar Kryeziu/AP

Szwedzi mają prawo obawiać się reprezentantów Polski w trakcie ostatniego meczu fazy grupowej Euro 2020. Okazuje się, że będą się ich bać również przed i po spotkaniu grupy E. Wszystko przez pandemię COVID-19. Petersburg stał się niebezpiecznym miejscem rozprzestrzeniania się wirusa, dlatego Skandynawowie postanowili zaostrzyć sanitarny reżim. Piłkarze Janne Anderssona będą dziś bardzo ostrożni w kontaktach.

Przypadków zakażeń koronawirusem przez uczestników Euro 2020 nie brakuje. Pozytywny wynik na obecność wirusa SARS CoV-2 uzyskał reprezentant Szkocji Billy Gilmour (Szkoci wczoraj odpali z turnieju), niefart spotkał również reprezentantów Anglii-– Bena Chilwella i Masona Mounta. Piłkarze Chelsea mecz Anglików z Czechami (1:0) oglądali w izolacji. Niefart polega na tym, że wspomniana dwójka nie uzyskała pozytywnego wyniku na obecność wirusa, okazało się jednak, że mieli po meczu Anglia-Szkocja (0:0) dłuższy i bardzo bezpośredni kontakt z Gilmourem.

Zobacz: To jest największa gwiazda reprezentacji Szwecji, która nie dosięgała nogami do ziemi. Alexander Isak bez tajemnic

ROSJANKI NIE ZNAJĄ LEWANDOWSKIEGO! Sonda przed meczem Polska-Szwecja

Szwedzi uczą się na nieszczęściu Brytyjczyków. Szwedzki dziennik „Sportbladet” nawołuje swoich piłkarzy, by ci unikali jakiegokolwiek kontaktu z polskimi piłkarzami przed i po meczu. Specjalną rozmowę ze swoimi podopiecznymi odbył Janne Andersson, selekcjoner reprezentacji Szwecji. - Podnieśliśmy ten trudny wątek wśród wszystkich piłkarzy. Musimy być czujni. Wielu naszych piłkarzy gra za granicą i zna się z wieloma piłkarzami drużyn przeciwnych - wyznał Andersson, cytowany przez „Sportbladet”.

Kolejne przypadki koronawirusa na EURO. Problem grupowych rywali Polaków

Paulo Sousa w świetnej formie [GALERIA]

Szwedzi już ucierpieli przez koronawirusa. W pierwszych spotkaniach z powodu pozytywnego testu na obecność wirusa nie mogli zagrać Dejan Kulusevski i Mattias Svanberg. Wielką stratą była szczególnie nieobecność Kulusevskiego, wschodzącej gwiazdy Juventusu. Szwedzki dziennik informuje, że tym razem kadra podjęła wiele dodatkowych środków, by takie przypadki już się w trakcie tego turnieju nie powtórzyły. Dodatkowe ostrzeżenia padły właśnie przed meczem z reprezentacją Polski.

Trener AIK Solna Bartosz Grzelak przed meczem z Polską. Ostrzega Biało-czerwonych, na niego MUSZĄ uważać

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze