Timothy Castagne

i

Autor: AP

Dramat reprezentanta Belgii. Rozkwaszona twarz, OKROPNA kontuzja. Dla niego Euro się skończyło

2021-06-13 12:10

Trzecim sobotnim meczem Euro 2021 było starcie Belgii z Rosją. Pierwszy z wymienionych zespołów nie miał problemów z ograniem współgospodarza turnieju i spokojnie pokonał go 3:0. Triumf ten okupił jednak kontuzją swojego podstawowego piłkarza, Thimoty'ego Castagne. Uraz twarzy, jakiego nabawił się gracz, wyglądał okropnie. Selekcjoner Roberto Martinez przyznał, że dla tego piłkarza turniej już się zakończył.

Uwaga wszystkich kibiców piłkarskich przy okazji sobotnich pojedynków Euro 2020 skupiła się oczywiście na wydarzeniach wokół meczu Dania - Finlandia. Christian Eriksen zasłabł na boisku, a o jego życie walczono zarówno na murawie, jak i potem w szpitalu. Najnowsze informacje przekazane przez Duską Federację Piłkarską na szczęście nastrajają optymistycznie. Jako ostatni na murawę w drugim dniu trwania mistrzostw Europy wybiegli natomiast reprezentanci Belgii oraz Rosji.

Christian Eriksen był reanimowany na murawie

Belgowie nie mieli najmniejszych problemów, aby okazać swą wyższość nad Rosjanami występującymi na własnym terenie - w Petersburgu. Wygrali pewnie 3:0, dwa trafienia uzyskując jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania. Wtedy też jednak boisko musiał opuścić podstawowy zawodnik brązowych medalistów ostatnich mistrzostw świata, Thimothy Castagne. Gracz Leicester City w jednej z sytuacji doznał okropnie wyglądającego urazu twarzy, co widać na powyższym zdjęciu, przez co został zmieniony.

Zobacz też: Kumpel Eriksena nie wytrzymał. Uratował życie, widział wszystko z bliska. Nie dał rady grać

Sonda
Czy kadrę Belgii stać na mistrzostwo Europy?

Paskudny uraz Belga dotyczy najprawdopodobniej kości jarzmowej. Selekcjoner kadry, Roberto Martinez, przyznał po końcowym gwizdku, że dla tego zawodnika Euro 2020 już się zakończyło. Castagne z pewnością może jednak docenić fakt, że nie stało mu się nic poważniejszego, jako że wiadomo, iż z tak delikatnymi kontuzjami nie ma żartów. A zwłaszcza tuż po dramacie, jakiego na stadionie w Kopenhadze doświadczył pomocnik reprezentacji Danii, Christian Eriksen.

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze