Christian Eriksen

i

Autor: JONATHAN NACKSTRAND/AFP/East News

Są NAJNOWSZE INFORMACJE o stanie zdrowia Eriksena! Duńczycy wszystko przedstawili

2021-06-13 11:19

Sobotni mecz Dania - Finlandia zapisze się w pamięci wszystkich fanów futbolu z powodów dalece wykraczających poza jakiekolwiek emocje związane z grą w piłkę nożną. Pod koniec pierwszej połowy na murawie zasłabał Christian Eriksen, po czym rozpoczęto walkę o jego życie. Po pierwszej nocy spędzonej przez piłkarza w szpitalu w Kopenhadze, oficjalny komunikat wydała Duńska Federacja Piłkarska, nakreślając obraz całej sytuacji.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego starcie Duńczyków z Finami z pewnością nie zapowiadało się wyjątkowo ciekawie. Historia, jaka wydarzyła się podczas tego pojedynku, niestety zapisała się w historii. Niestety, ponieważ dotyczy ona prawdziwego dramatu z udziałem Christiana Eriksena. Duńczyk upadł na murawę bez udziału przeciwnika, po czym koledzy z drużyny oraz medycy natychmiast przystąpili do akcji mających za zadanie uratować jego życie. I to - już na szczęście - powiodło się.

Gracz trafił do szpitala w Kopenhadze, gdzie jeszcze przed wznowieniem starcia Duńczyków z Finami porozmawiał ze swoimi kolegami i nakłaniał ich do wznowienia gry. Ostatecznie pojedynek zakończył się porażką ekipy Eriksena - było 0:1. Wszyscy kibice wyczekiwali jednak kolejnych wieści na temat stanu zdrowia poszkodowanego piłkarza i w końcu je otrzymali. Duńska Federacja podziękowała wszystkim za okazaną troskę, jednocześnie podkreśliła, że stan gracza jest stabilny, a sam piłkarz pozdrowił swoich kolegów z zespołu.

Zobacz też: Kumpel Eriksena nie wytrzymał. Uratował życie, widział wszystko z bliska. Nie dał rady grać

Dla Christiana Eriksena Euro 2020 już się skończyło, ale najważniejsze, że nie doszło do najgorszego. Teraz przed piłkarzem z pewnością konieczność spędzenia kilku dni w szpitalu i oddanie się w ręce lekarzy, którzy postarają się znaleźć przyczynę zatrzymania akcji serca, do czego doszło podczas pojedynku Dania - Finlandia na murawie stadionu w Kopenhadze.

Raport z Sopotu. Przedostatni trening przed wylotem do Rosji.
Najnowsze