Euro 2021: Grupa D. Drużyny, TERMINARZ, kiedy mecze Euro 2020 w grupie D

2021-06-22 23:30 Piotr Mika
Harry Kane
Autor: Cyfra Sport Harry Kane

Grupa D Euro 2021 TERMINARZ. Tabela grupy D Euro 2020. Gdzie i kiedy mecze grupy D na mistrzostwach Europy 2021? Wyniki meczów grupy D Euro 2020. W grupie D na Euro 2021 zobaczymy z pewnością kilka ciekawych pojedynków piłkarskich. Smaku rywalizacji nada z pewnością obecność Chorwatów i Anglików, którzy spotkali się ostatnio na wielkiej imprezie w fazie pucharowej i są faworytami do bezpośredniego awansu. Pokrzyżować ich plany będą próbować natomiast Czesi i Szkoci. Grupa D będzie jedną z łatwiejszych, jeśli chodzi o podróże w trakcie tej fazy rozgrywek – wszystkie mecze odbędą się w stosunkowo blisko położonych stadionach w Glasgow oraz Londynie. Zespoły Sprawdź wyniki, tabelę i terminarz grupy D Euro 2021.

Euro 2021, które UEFA oficjalnie wciąż określa mianem Euro 2020, będzie imprezą niezwykłą nie tylko dlatego, że odbędzie się rok po pierwotnie planowanym terminie, ale przede wszystkim dlatego, że rozegra się w kilkunastu państwach w całej Europie. Pomysł ten ma swoje plusy jak i minusy, a jednym z nich z pewnością jest fakt, że w trakcie fazy grupowej piłkarzy wielu zespołów czekają nieustanne podróże, gdy inni nie ruszą się z miejsca. Zespoły rywalizujące w Grupie D nie będą jednak mogły narzekać na terminarz i pokonywane odległości, ponieważ ich mecze odbędą się na dwóch stadionach w obrębie jednego regionu. Glasgow i Londyn dzieli „zaledwie” ok. 550 km w linii prostej. Duża część zespołów, w tym Polska, będzie musiała pokonać zdecydowanie większe odległości. W grupie D wystąpią Chorwacja, Anglia, Czechy oraz Szkocja.

Zobacz też: Euro 2021 TERMINARZ turnieju. Kiedy mecze Euro 2021 WYNIKI, TABELE, kiedy gra Polska? [DATY]

Spis treści

  1. Euro 2021 grupa D TERMINARZ, DRUŻYNY
  2. Grupa D Euro 2020 WYNIKI, TABELA
  3. Euro 2021: Terminarz i wyniki grupy D
  4. Euro 2021: Grupa D TABELA

Euro 2021 grupa D TERMINARZ, DRUŻYNY

Rywalizacja w grupie D na Euro 2021 rozpocznie się dwa dni po oficjalnym rozpoczęciu turnieju. 13 czerwca na stadionie Wembley w Londynie Anglicy zmierzą się z Chorwatami, więc już na samym starcie będziemy świadkami rywalizacji faworytów do zwycięstwa w grupie, a zespół który wygra, będzie miał otwartą drogę do bezpośredniego awansu. Dzień później w Glasgow swój mecz rozegrają Czesi oraz Szkoci, których szanse na zajęcie trzeciego miejsca są porównywalne. Drużyny te rywalizowały ze sobą w Lidze Narodów i co ciekawe, Szkoci dwukrotnie pokonali Czechów, ale to nasi południowi sąsiedzi wygrali swoją grupę! Rywalizacja w grupie D na Euro 2020 zapowiada się więc niezwykle emocjonująco.

Grupa D Euro 2020 WYNIKI, TABELA

Na początku starć w grupie D otrzymamy dwa bardzo ciekawe pojedynki. Z pewnością wpłyną one na dalszą rywalizację i układ całej tabeli. Zwycięzcy przystąpią do kolejnych meczów z dużo lepszym nastawieniem mentalnym. Jako że rywalizacja zapowiada się dość wyrównanie, nie można wykluczyć, że w spotkaniach tych padną remisy, a wtedy faworyci zaczną stąpać po cienkim lodzie, bo kolejna wpadka może zakończyć ich przygodę z turniejem, lub „wrzucić” ich na trudniejszego rywala w dalszej części turnieju.

Euro 2021: Terminarz i wyniki grupy D

  • Anglia - Chorwacja 1:0 (0:0)
  • Szkocja - Czechy 0:2 (0:1)
  • Chorwacja – Czechy 1:1 (0:1)
  • Anglia – Szkocja 0:0
  • Chorwacja – Szkocja 3:1 (1:1)
  • Czechy – Anglia 0:1 (0:1)

Euro 2021: Grupa D TABELA

Miejsce Drużyna Mecze Punkty Bramki
1. Anglia 3 7 2:0
2. Chorwacja 3 4 4:3
3. Czechy 3 4 3:2
4. Szkocja 3 1 1:5
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze