Gdzie Polacy zagrają spotkania Euro 2021? Wiemy, kiedy ostateczna decyzja UEFA

2021-04-18 22:32 Michał Skiba
Reprezenatcja Polski
Autor: Cyfra Sport Reprezenatcja Polski

W końcu dowiemy się, gdzie reprezentacja Polski zagra spotkania fazy grupowej tegorocznego Euro. W poniedziałek w szwajcarskim Montreux odbędzie się spotkanie Komitetu Wykonawczego UEFA, we wtorek Kongres europejskiej centrali piłkarskiej. Wtedy padną kluczowe decyzje dotyczące miast-organizatorów. Początkowo Biało-czerwoni mieli zagrać swoje spotkania w Bilbao i Dublinie, ale można być pewnym, że tak się jednak nie stanie.

Plany krzyżuje oczywiście pandemia COVID-19. Impreza, która ma rozpocząć się 11 czerwca i zakończyć 11 lipca, to olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne. Euro miało zostać rozegrane w 12 krajach w 12 miastach. Mimo że szef UEFA Aleksander Ceferin zapewniał, że nic się w tym temacie nie zmieni, to za moment okaże się, że musiał zmienić zdanie.

Superliga wywołała wojnę! UEFA reaguje ostro. Liverpool, Arsenal i Chelsea wyrzucone z Premier League?

Dr Paweł Grzesiowski: Szczepionka da sportowcom ZASTRZYK energii | Futbologia

Do 9 kwietnia wszyscy organizatorzy mieli potwierdzić gotowość do pracy, tymczasem wciąż nie wiadomo co z Monachium, Bilbao i Dublinem. Stolica Bawarii ciężko przeżywa pandemię, o czym mówi się w Niemczech od dawna. Polskich kibiców interesują dwa kolejne miasta, bowiem to w nich zaplanowane są mecze reprezentacji Polski. Irlandzka Aviva Stadium miała gościć Polaków przy meczach ze Słowacją 14 czerwca i Szwecją (ten mecz 23 czerwca). Bilbao miało być za to gospodarzem meczu z Hiszpanią (19 czerwca). Pozostałe miasta to: Londyn, Rzym, Petersburg, Glasgow, Budapeszt, Bukareszt, Amsterdam, Kopenhaga, Baku.

Ten dzień Howard Webb zapamięta na całe życie. Wyjątkowe święto byłego wroga Polaków

Bilbao i Dublin najprawdopodobniej ostatecznie zrezygnuje z organizacji turnieju na swoich stadionach. Wszystko przez obawę przed pandemią COVID-19, ale również idącymi za nią ograniczeniami. Potencjalne zyski finansowe nie są zbyt wielkie. Hiszpańskie media sugerowały, że Kraj Basków może stracić Euro na rzecz Andaluzyjczyków z Sevilli. Niedawno zagraniczne media informowały, że Polacy zagrają na stadionie Manchesteru City. Kilka dni temu ciekawy wpis na swój profil na Twitterze zamieścił również Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze