Paulo Sousa

Autor: AP PHOTO Paulo Sousa

Były kapitan kadry wydał WYROK w sprawie Sousy! Te słowa nie pozostawiają wątpliwości

2021-06-23 20:47

Reprezentacja Polski wyrzucona z Euro 2020. W meczu o wszystko lepsi okazali się Szwedzi, którzy wygrali 3:2. To był mecz pełen dramaturgii w Petersburgu, niestety bez szczęśliwego zakończenia. - Przegraliśmy awans w tym pierwszym spotkaniu, porażką ze Słowacją. Uważam, że PZPN za późno zatrudnił Paulo Sousę, mógł to zrobić nawet pół roku przed jego nominacją. To jest fajny trener z pomysłami, widać, że goniliśmy za tą piłką. Powinien zostać z naszą reprezentacją – mówi w rozmowie z „Super Expressem” Jacek Bąk, były wybitny reprezentant Polski.

Zaczęło się bardzo źle. Szwedzi wyszli na prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Emil Forsberg strzelił pierwszego, a po przerwie drugiego gola. Biało-Czerwonych, już w doliczonym czasie gry, dobił Viktor Claesson. - Wielka szkoda! Nie pamiętam, żebym tak przeżywał jakikolwiek mecz w roli kibica. Awans był na wyciągnięcie ręki, ale wszystko zepsuliśmy w 2. minucie meczu. Spora dekoncentracja naszych obrońców, trudno powiedzieć coś więcej, bo takie gole się zdarzają. Gdybyśmy nie stracili tej bramki, to Robert Lewandowski wziąłby sprawy w swoje nogi. I tak wziął, bo trzymał nas przy życiu. Gdy „Lewy” strzelił na 2:2, to myślałem, że siłą „wduszą” piłkę do bramki - mówi Bąk.

Piotr Zieliński powiedział te słowa po odpadnięciu z Euro! Kibice będą wściekli

Kibice przed meczem Polska-Szwecja

Robert Lewandowski robił co mógł. Miał sporo pecha w pierwszej połowie, gdy dwukrotnie strzelił w poprzeczkę. - Wielkie uznanie dla Roberta Lewandowskiego. Po meczu ze Słowacją krytykowałem go za machanie rękami, teraz pokazał wielką klasę. Niech trzyma tą formę do czterdziestki. Nie pastwiłbym się jednak nad Grzegorzem Krychowiakiem, krytykować go jest teraz bardzo łatwo. Zagraliśmy systemem, którego jeszcze nie do końca znamy. Przegraliśmy awans w tym pierwszym spotkaniu, porażką ze Słowacją - dodał były piłkarz m.in. RC Lens i Olympique Lyon.

"La Furia Roja" miała nóż na gardle! Kompletna deklasacja w Sewilli, Słowacy rozgromieni na Euro

Uczestnik MŚ w 2002 i 2006 roku oraz Euro 2008 uważa, że Paulo Sousa powinien zostać na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Portugalczyk nie wykonał misji, jaką miało być wyjście z grupy Euro 2020. Jego kontrakt obowiązuje do końca roku. - Uważam, że PZPN za późno zatrudnił Paulo Sousę, mógł to zrobić nawet pół roku przed jego nominacją. To jest fajny trener z pomysłami, widać, że goniliśmy za tą piłką. Powinien zostać z naszą reprezentacją. Mieszał ze składem, nie zawsze to było to. On chciał po prostu poznać zawodników, ale nie było na to czasu. Dajmy mu szansę, bo ma spory warsztat, był świetnym piłkarzem. Chcę zobaczyć efekty jego dłuższej pracy - wyznał Jacek Bąk.