Kacper Kozłowski

i

Autor: Tomasz Radzik / SE Kim jest Kacper Kozłowski? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

Kim jest Kacper Kozłowski? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-12 15:23

Kacper Kozłowski może zostać kolejnym wielkim polskim piłkarzem. Kariera wciąż niepełnoletniego zawodnika (18. urodziny obchodzić będzie 16 października) nabiera tempa. 2021 rok jest ważny dla jego rozwoju nie tylko z tego powodu. Kacper Kozłowski w marcowym meczu z Andorą zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski. Czy Paulo Sousa powoła go także do kadry na zbliżające się mistrzostwa Europy? Kacper Kozłowski mógłby wykorzystać Euro 2021 jako trampolinę dla swojej kariery.

W reprezentacji Polski nie brakuje starych wyjadaczów. Kibice kadry Paulo Sousy doskonale znają niektóre nazwiska zawodników. Grzegorz Krychowiak, Kamil Glik, Arkadiusz Milik czy Robert Lewandowski to piłkarze, których fani znają i uwielbiają. W reprezentacji powoli pojawiają się nowi, utalentowani gracze. Do nich z pewnością zalicza się Kacper Kozłowski. Gdy pierwszy raz został powołany przez Paulo Sousę, kibice zastanawiali się, kim jest Kacper Kozłowski? Niespełna osiemnastoletni zawodnik Pogoni Szczecin już niedługo może robić międzynarodową karierę. Kacper Kozłowski ma być na radarach znanych zespołów z Europy. Jak informował portal Sport.pl, wśród nich jest m.in. kuźnia talentów RB Salzburg. 17-latka obserwuje także francuskie Saint-Etienne czy włoskie Torino. Czy Kacper Kozłowski będzie kolejnym wielkim piłkarzem znad Wisły? 

Spis treści

  1. Kacper Kozłowski w klubie
  2. Kacper Kozłowski w reprezentacji
  3. Kacper Kozłowski - rodzina
  4. Kacper Kozłowski - sylwetka

Kacper Kozłowski w klubie

Od dawna kariera Kacpra Kozłowskiego związana jest z Pogonią Szczecin. Barw "Portowców" broni od lat - pierwsze kroki stawiał w akademii zachodniopomorskiego zespołu. Powoli przebijał się przez kolejne szczeble, by w końcu w sezonie 2018/2019 zadebiutować w seniorskiej drużynie. Rok później rozegrał kilka kolejnych spotkań, a w rozgrywkach 2020/2021 Kacper Kozłowski regularnie pojawia się na boiskach PKO BP Ekstraklasy. Młody piłkarz wciąż czasem występuje także w spotkaniach w drużynie rezerw.

Kacper Kozłowski w reprezentacji

Powołanie Kacpra Kozłowskiego było jednym z zaskoczeń Paulo Sousy na marcowe el. MŚ 2022. Oprócz niego sensacyjnie w kadrze pojawili się Sebastian Kowalczyk i Kamil Piątkowski. Kacper Kozłowski w meczu z Andorą (28.03, 3:0) zagrał 17 minut. Na boisku zastąpił Piotra Zielińskiego. Co ciekawe, to on zaczął akcję bramkową na 3:0! - Od dziecka marzy się o tym, żeby zagrać na najwyższym poziomie, a tym bardziej w kadrze narodowej. Spełniłem jedno ze swoich marzeń. Nie miałem żadnego stresu, bo pracuję nad tym i czuję się dobrze z tym - mówił Kozłowski dla PolsatSport.pl.

Kacper Kozłowski - rodzina

Kacper Kozłowski od ponad roku jest w związku ze zjawiskową Weroniką. - Kochanie, dzisiaj mija nam roczek. Mam nadzieję, że jeszcze niejedną wspaniałą chwilę spędzimy razem. Kocham Cię najmocniej słonko - pisał w styczniu 2021 roku Kozłowski.

Kacper Kozłowski - sylwetka

  • Data urodzenia: 16.10.2003 (17 lat)
  • Klub: Pogoń Szczecin
  • Bilans w kadrze (mecze/gole): 1/0
  • Numer: 8
  • Debiut w kadrze: 28.03.2021 Polska - Andora 3:0
Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze