Kylian Mbappe

i

Autor: AP Kylian Mbappe

Kim jest Kylian Mbappe? Sylwetka napastnika reprezentacji Francji: klub, dziewczyna, rodzina

2021-06-04 15:38

Kylian Mbappe mimo dopiero 22 lat jest już jedną z największych gwiazd futbolu na świecie. Francuz zachwyca niemal w każdym spotkaniu i na swoim koncie ma mnóstwo ważnych trofeów ze złotem mistrzostw świata na czele. Kibice "Trójkolorowych" mają nadzieje, że Mbappe na Euro 2021 zaprezentuje się z tak samo świetnej strony, jak miało to miejsce na mistrzostwach świata przed trzema laty. Mbappe również ma chrapkę na kolejny triumf.

Umiejętnościami Kyliana Mbappe możęmy zachwycać się już od kilku lat. I czasami można zapomnieć, że fenomenalny Francuz całą karierę ma dopiero przed sobą. Ofensywny piłkarz prym w Ligue 1 zaczął wieść jeszcze jako nastolatek. W barwach AS Monaco bramki zdobywał jak na zawołanie i już wtedy przykuł uwagę największych klubów na świecie. W kontekście Mbappe wymieniany jest przede wszystkim jeden zespół - Real Madryt. O przenosinach Francuza do stolicy Hiszpanii jest coraz głośniej i niewykluczone, że taki transfer niebawem stanie się faktem. Nim jednak do tego dojdzie Mbappe ma ważną rolę do odegrania w reprezentacji Francji. Podczas Euro 2021 wielu kibiców będzie liczyło na jego indywidualne popisy, które mogą zaprowadzić mistrzów świata nawet po złoty medal Euro 2021.

Spis treści

  1. Kylian Mbappe reprezentacja
  2. Kylian Mbappe klub
  3. Kylian Mbappe dziewczyna
  4. Kylian Mbappe sylwetka

Kylian Mbappe reprezentacja

Kylian Mbappe w barwach drużyny narodowej zadebiutował w 2017 roku, kiedy był jeszcze nastolatkiem. 19-letni wówczas piłkarz bardzo szybko pokazał, że będzie ważnym elementem "Trójkolorowych". Od momentu debiutu Mbappe tylko raz opuścił spotkanie reprezentacji bez związku z problemami zdrowotnymi. Prawdziwą furorę zrobił na mistrzostwach świata, kiedy to zdobył cztery bramki i był jedną z wiodących postaci Francuzów. W sumie w kadrze zagrał 43 spotkania i zdobył 17 bramek.

Kylian Mbappe klub

Pierwsze poważne szlify Mbappe zbierał w AS Monaco, gdzie zaczął odgrywać ważną rolę we francuskiej piłce. Jego talent został szybko dostrzeżony przez wielkie europejskie firmy, ale najszybsze w działaniach było Paris Saint-Germain. Mbappe zawodnikiem tego klubu jest od 2017 roku, ale rok spędził jeszcze na wypożyczeniu w zespole z Księstwa. 22-latek wciąż jest jednak obiektem zainteresowań innych silnych zespołów, a największe starania o Mbappe czyni Real Madryt.

Sonda
Czy Kylian Mbappe trafi latem do Realu Madryt?

Kylian Mbappe dziewczyna

Jak to bywa przy wielkich gwiazdach futbolu, kibice mocno interesują się życiem prywatnym Kyliana Mbappe. W mediach przewijało się mnóstwo plotek dotyczących tego, z kim miałby się spotykać młody Francuz. Mówiło się choćby o aktorce Ester Exposito, czy ostatnio głośno jest o Cindy Kimberly. Potwierdzonych informacji, co do życia osobistego Mbappe jednak nie ma.

Kylian Mbappe sylwetka

  • Data urodzenia: 20.12.1998 (22 lata)
  • Klub: Paris Saint-Germain
  • Bilans w kadrze (mecze/gole): 43/17
  • Numer: 10
  • Debiut w kadrze: 25.03.2017 Luksemburg - Francja 1:3
Najnowsze