Kim jest Karim Benzema? Sylwetka pomocnika reprezentacji Francji: klub, żona, rodzina

2021-06-05 10:57 Piotr Mika
Karim Benzema
Autor: PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News Karim Benzema

Karim Benzema od wielu lat utrzymuje się na wysokim, światowym poziomie, a obecnie uważany jest za jednego z najlepszych środkowych napastników na świecie. Mimo świetnych występów i wielu trofeów w barwach Realu Madryt, przez długie lata Benzema nie występował w reprezentacji Francji z powodu afery związanej z szantażowaniem Mathieu Valbueny. Teraz jednak Karim Benzema powraca do „Trójkolorowych” i ma wesprzeć drużynę w drodze po złoty medal na Euro 2021.

Karim Benzema jest postacią niezwykle interesującą – jedni go kochają, inni patrzą na niego z dużym dystansem. Trudno jednak, aby było inaczej, ponieważ Benzema zasłynął nie tylko ze swoich boiskowych dokonań, ale także brał udział w aferze związanej ze swoim kolegą z kadry narodowej. Wobec napastnika Realu Madryt wciąż toczy się postępowanie karne w sprawie szantażowania Mathieu Valbueny. Mimo to trener Francji zdecydował, że na Euro 2021 potrzebuje jeszcze jednego, klasowego napastnika, a takim z pewnością jest Benzema.

Spis treści

  1. Karim Benzema reprezentacja
  2. Karim Benzema klub
  3. Karim Benzema żona i rodzina
  4. Karim Benzema sylwetka

Karim Benzema reprezentacja

Mimo że banicja Karima Benzemy w reprezentacji Francji trwała od 2015 roku (prawie sześć lat!) to i tak do tego czasu zdążył on rozegrać w niej ponad 80 spotkań. Po raz pierwszy koszulkę „Trójkolorowych” założył on w marcu 2007 roku. Teraz Didier Deschamps ma nadzieję, że zespół, który zdobył trzy lata temu złoty medal mistrzostw świata, wsparty osobą Benzemy, sięgnie również po złoto na Euro 2021.

Karim Benzema klub

33-letni napastnik od 2009 roku związany jest z jednym klubem – Realem Madryt. W jego barwach Karim Benzema wystąpił w ponad 550 spotkaniach, w których strzelił 279 goli i zanotował 144 asysty. Nikt nie może odmówić mu ogromnego wkładu w ostatnie sukcesy klubu – zdobywane mistrzostwa Hiszpanii czy wygranie Ligi Mistrzów trzy razy z rzędu w latach 2016-2018. Przez długi czas Benzema pozostawał w cieniu Cristiano Ronaldo, jednak po odejściu Portugalczyka to on jest liderem „Królewskich”.

Karim Benzema żona i rodzina

Co ciekawe, Karim Benzema prowadził przez długi czas dość bujne życie towarzyskie, czym jednak bardzo się nie chwalił. Trudno jest znaleźć potwierdzone informacje na temat prywatnych spraw Karima Benzemy. Pewne jest, że piłkarz ma dwójkę dzieci – córkę ze związku z Chloe de Launay oraz syna ze swoją obecną żoną, Corą Gauthier.

Karim Benzema sylwetka

  • Karim Benzema
  • Data urodzenia: 19.12.1987 (33 lata)
  • Klub: Real Madryt
  • Mecze i gole w reprezentacji Francji: 82/27
  • Numer na koszulce: 19
  • Debiut w kadrze: 28.03.2007, Francja – Austria 1:0
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze