Kim jest Cristiano Ronaldo? Sylwetka pomocnika reprezentacji Portugalii: klub, dziewczyna, rodzina

2021-06-05 12:44 Jakub Waśko
Cristiano Ronaldo
Autor: East News Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo to bez wątpienia jedna z największych gwiazd futbolu ostatnich lat. Jako piłkarz Realu Madryt i reprezentacji Portugalii zdobywał trofea za trofeami. Choć ostatnio nieco spuścił z tonu, to na Euro 2021 chce znowu błysnąć. Kim jest Cristiano Ronaldo? Klub, dziewczyna, rodzina i sylwetka Cristiano Ronaldo. Reprezentujący Portugalię piłkarz ma poprowadzić reprezentację tego kraju do obrony tytułu mistrza Europy, wywalczonego na Euro 2016 we Francji.

Cristiano Ronaldo to postać, która na Euro 2021 może odegrać wiodącą rolę. Od lat postrzegany jest jako jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i nie ma wątpliwości, że to właśnie CR7 należy postrzegać jako największą gwiazdę reprezentacji Portugalii. To on ma brać na siebie ciężar gry, gdy koledzy będą mieli problemy. A stawka dla Portugalii na Euro 2020 jest bardzo duża. To przecież właśnie ta kadra wygrała Euro 2016 we Francji i na wyjątkowym turnieju rozgrywanym w aż jedenastu krajach stanie do obrony tytułu. Jaki jest Cristiano Ronaldo prywatnie? Kim jest dziewczyna Cristiano Ronaldo i jak wyglądała jego kariera piłkarska?

Spis treści

  1. Cristiano Ronaldo reprezentacja
  2. Cristiano Ronaldo klub
  3. Cristiano Ronaldo dziewczyna i rodzina
  4. Cristiano Ronaldo sylwetka

Cristiano Ronaldo reprezentacja

Cristiano Ronaldo jest filarem reprezentacji Portugalii. Zagorzali kibice do dzisiaj wspominają finał Euro 2016, gdy musiał opuścić boisko przedwcześnie. Nie udał się jednak do szatni. Stanął przy linii bocznej i dyrygował grą kolegów. Żartowano później, że trener Ronaldo doprowadził Portugalię na tron. Grający z numerem "7" zawodnik swój debiut w drużynie narodowej zaliczył 20 sierpnia 2003 roku, gdy kadrą opiekował się jeszcze Luiz Felipe Scolari. Przez blisko 18 lat Ronaldo zagrał w 173 meczach reprezentacji i strzelił aż 103 gole! Cristiano Ronaldo pełni oczywiście rolę kapitana drużyny.

Cristiano Ronaldo klub

Swoją przygodę z piłką nożną Cristiano Ronaldo zaczynał od młodzieżowych zespołów Sportingu Lizbona. Gdy trafił do pierwszej drużyny ekipy ze stolicy Portugalii, od razu przykuł uwagę skautów z całego Starego Kontynentu. W końcu w 2003 roku zdecydował się na transfer do Manchesteru United pod skrzydła Sir Alexa Fergusona. Na Old Trafford spędził sześć lat po czym przeszedł do Realu Madryt, z którym święcił największe triumfy. Od lata 2018 roku występuje we włoskim Juventusie Turyn. Obecnie wartość 36-latka wycenia się na około 45 milionów euro.

Cristiano Ronaldo dziewczyna i rodzina

Cristiano Ronaldo nigdy nie ukrywał, że jest człowiekiem bardzo rodzinnym. Ważne miejsce w jego życiu zajmuje mama, której pomaga przy każdej możliwej okazji. Prywatnie przez lata związany był z modelką Iriną Shayk. Ich związek się rozpadł i dopiero po dłuższym czasie Portugalczyk stworzył nową relację z Georginą Rodriguez. Para poznała się w jednym z butików w Madrycie, a dziś wydaje się, że nie mogą żyć bez siebie. Zakochani wychowują czwórkę dzieci - Cristiano Ronaldo Jr., Alane Martinę Dos Santos Rodriguez, Evę Marię Dos Santos i Mateo Ronaldo.

Cristiano Ronaldo sylwetka

  • Cristiano Ronaldo
  • Data urodzenia: 5.02.1985
  • Klub: Juventus Turyn
  • Mecze i gole w reprezentacji Portugalii: 173/103
  • Numer na koszulce: 7
  • Debiut w kadrze: 20.08.2003
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze