Kim jest Luka Modrić? Sylwetka pomocnika reprezentacji Chorwacji: klub, żona, rodzina

2021-06-04 17:13 Marcin Długosz
Luka Modrić
Autor: AP Jakie dzisiaj mecze na EURO? Kto dzisiaj gra 13 czerwca niedziela ME? Jakie mecze dzisiaj na EURO? O której godzinie mecze dzisiaj na EURO 13.06

Luka Modrić to jeden z najstarszych stażem piłkarzy na Euro 2021. Pomocnik i kapitan reprezentacji Chorwacji zadebiutował w swojej drużynie narodowej w marcu 2006 roku, a więc już ponad półtorej dekady temu! Wszyscy fani ekipy z Bałkanów liczą, że Luka Modrić pokaże podobną formę co na mundialu w Rosji i poprowadzi kolegów do medalu. Luka Modrić - klub, żona, rodzina. Sprawdźcie informacje o gwieździe Realu Madryt!

Bez cienia wątpliwości można powiedzieć, że Luka Modrić należy do grona zawodników, o których powoli już dużo trudniej. Chorwat stroni od skandali pozaboiskowych, zależy mu raczej na dobrej postawie w barwach swojego klubu, Realu Madryt, oraz reprezentacji Chorwacji, której jest kapitanem. Zdecydowanie najwięcej pozytywnego szumu zrobiło się wokół tego piłkarza w 2018 roku. Wówczas we wspaniałym stylu dyrygował drugą linią zarówno "Królewskich", jak i drużyny narodowej. Z madrytczykami wygrał Ligę Mistrzów, z rodakami zgarnął srebrny medal mistrzostw świata w Rosji. Jego rola w tych sukcesach była tak ogromna, że nie sposób było jej nie docenić. Luka Modrić wygrał Złotą Piłkę w 2018 roku i przełamał trwający dekadę duopol Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. Od tej pory u Chorwata za wiele się nie zmieniło - nadal daje z siebie wszystko zarówno dla Realu, jak i dla reprezentacji narodowej, której jest już żywą legendą.

Spis treści

  1. Luka Modrić reprezentacja
  2. Luka Modrić klub
  3. Luka Modrić żona
  4. Luka Modrić sylwetka

Luka Modrić reprezentacja

Mało który uczestnik aktualnych mistrzostw Europy może pochwalić się tak znakomitym doświadczeniem reprezentacyjnym jak Luka Modrić. Chorwat występuje w znanym trykocie w popularną kratę od ponad piętnastu lat! Zadebiutował w narodowych barwach w marcu 2006 roku. Od tej pory uzbierał w chorwackich barwach 137 meczów, w których zdobył 17 bramek. Największym sukcesem Luki Modricia w reprezentacji Chorwacji bez wątpienia pozostaje srebrny medal mistrzostw świata wywalczony w 2018 roku.

Luka Modrić klub

Luka Modrić z całą pewnością nie jest typem piłkarza, którego ciągnie do regularnych zmian barw klubowych. Po opuszczeniu ojczyzny w 2008 roku i przenosinach z Dinama Zagrzeb do Tottenhamu Hotspur, zawodnik spędził w Londynie cztery udane lata. Dzięki temu pod koniec 2012 roku zapracował na transfer do Realu Madryt. Hiszpanie wyłożyli wówczas 35 milionów euro odstępnego i z pewnością z dzisiejszej perspektywy mogą sobie tego ruchu ogromnie gratulować. Od tego czasu Luka Modrić rozegrał w Realu Madryt 391 meczów i wygrał m.in. aż czterokrotne Ligę Mistrzów. Chorwat stał się prawdziwą legendą "Los Blancos".

Luka Modrić żona

Luka Modrić jest żonaty już od ponad dekady. Jako 25-latek powiedział sakramentalne "tak" Vanji Bośnić. Para dzięki swojej miłości dorobiła się aż trzech owoców związku - dwóch córeczek oraz synka. Dziewczynki noszą imiona Ema oraz Sofia, chłopcowi natomiast zostało nadane imię Ivano. Luka Modrić w życiu prywatnym jest niezwykle statecznym człowiekiem i pokazuje podobny szyk i elegancję, które znamy z jego występów na zielonych murawach. Chorwat z pewnością stanowi doskonały przykład na to, że zarabianie prawdziwej fortuny oraz sława wcale nie oznaczają utraty głowy i samokontroli!

Luka Modrić sylwetka

  • Data urodzenia: 09.09.1985 (35 lat)
  • Klub: Real Madryt
  • Bilans w kadrze: 137 meczów, 17 bramek
  • Numer: 10
  • Debiut w kadrze: 01.03.2006 (Chorwacja - Argentyna 3:2)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze