Romelu Lukaku

Autor: AP Photo/Hassan Ammar Romelu Lukaku strzela cieszy się po zdobyciu bramki w meczu Belgia-Tunezja w grupie G mistrzostw świata w Rosji

Mecz Belgia - Dania na Euro 2020 przerwany! Znamy powód takiej decyzji

2021-06-16 22:42

Reprezentacja Belgii wyśmienicie rozpoczęła EURO. W pierwszym spotkaniu "Czerwone Diabły" rozbiły Rosję 3:0 w Sankt Petersburgu. 17 czerwca ich rywalem będzie Dania, a spotkanie zaplanowano w Kopenhadze. Okazuje się, że zawody będą przerwane. Znamy powód takiej decyzji.

Belgia to jeden z faworytów mistrzostw Europy. Zajmuje pierwsze miejsce w rankingu FIFA. Na mistrzostwach świata w 2018 roku drużyna zajęła trzecie miejsce pokonując 2:0 Anglię. Teraz belgijscy piłkarze zapowiadali, że na EURO będą chcieli powalczyć o złoty medal. Pokaz siły zademonstrowali w starciu z Rosją wygrywając 3:0, a bohaterem był Romelu Lukaku. Strzelił dwa gole i jest jednym z głównych kandydatów to triumfu w wyścigu o koronę króla strzelców finałów.

Inaki Astiz podpowiada przed meczem z Hiszpanią. Przestrzega Polaków przed tym piłkarzem

Chris, Chris kocham cię

To właśnie Romelu Lukaku zdradził, że mecz Belgii z Danią w Kopenhadze w drugiej kolejce fazy grupowej będzie przerwany. Ma do tego dojść w dziesiątej minucie. W ten sposób Belgowie chcą oddać hołd Christianowi Erkisenowi. Gwiazdor reprezentacji Danii w meczu z Finlandią upadł w końcówce pierwszej połowy. Okazało się, że doznał ataku serca. Wtedy w Kopenhadze rozegrały się sceny grozy. Piłkarz był reanimowany na murawie. Na szczęście udało się uratować mu życie. Duży wkład w to, że tak się stało ma kapitan duńskiej kadry Simon Kjaer, który jako pierwszy po upadku kolegi zachował przytomność i ruszył mu na ratunek. Wspomniany Lukaku po strzeleniu gola w meczu z Rosją podbiegł do kamery i krzyknął: Chris, Chris kocham cię.

Jan Bednarek zarumieni się po tych słowach. To wojownik o wielkiej stopie. Nie odpuścił dżdżownicy