Polska - Hiszpania

i

Autor: Cyfra Sport Polska - Hiszpania

Mecz z Hiszpanią przejdzie do historii! Tak grająca Polska może pokonać Szwecję i wyjść z grupy!

Stał się cud! Reprezentacja Polski zagrała jak za dawnych lat, nie przestraszyła się wielkiej Hiszpanii i wywiozła z Sewilli punkt. Klasą sam dla siebie był Robert Lewandowski (33 l.), który nie tylko strzelił gola na wagę remisu 1:1, ale wykonał wielką pracę i walczył za dwóch. Brawo „Lewy”, brawo drużyno!

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Polska wygrała właśnie jako drużyna, a nie zbieranina przypadkowych piłkarzy jak ze Słowacją. - To jest właśnie gra, jakiej szukamy. Widzieliśmy w drugiej połowie mentalność. Jeśli na stałe osiągniemy ten poziom, to będziemy mogli rywalizować z najlepszymi – powiedział po meczu z Hiszpanią rozpromieniony trener Paulo Sousa.

Lewandowski wodzem Polaków

Wojciech Szczęsny bronił w niesamowitych sytuacjach, Kamil Glik szalał w obronie, ale to Robert Lewandowski był bohaterem meczu. To był lider, wódz, generał naszej drużyny. Podrażniony zapewne po przedmeczowych słowach Ferrana Torresa, który stwierdził, że hiszpańska obrona „pożre Lewandowskiego”.

Przemysław Ofiara z Sewilli. Król Lew i husaria [KOMENTARZ]

Jan Tomaszewski po meczu Polska-Hiszpania

- Wierzyliśmy, że możemy wywieźć stąd punkty. Stworzyliśmy kilka niezłych sytuacji i może Hiszpanie kreowali, częściej byli przy piłce, ale my mieliśmy swoje sytuacje. Byliśmy groźni. W meczu ze Szwecją nie będziemy faworytami, musimy wyjść tak samo skoncentrowani i wierzę, że będziemy w stanie dobrze zagrać – powiedział Lewandowski na antenie TVP.

Serce kluczem do zwycięstwa

Tuż po meczu miał miejsce obrazek, który zachwycił kibiców. Drużyna ustawiła się w kółku na środku boiska i pokazując jedność, świętowała sukces. Kamery wyłapały, że z kółka w pewnym momencie utworzyło się… serce. I to właśnie serce do gry było w tym meczu kluczem do zwycięstwa. Czy wystarczy na pokonanie Szwecji w meczu o wszystko? - Musimy pokazać w tym meczu mocną mentalność i siłę – kończy Sousa.

„Super Express” ocenia reprezentantów Polski po boju z Hiszpanią. Byk i Lew zaszokowali hiszpańską armadę

Najnowsze