Portugalia - Niemcy

i

Autor: AP Portugalia - Niemcy

Medialna wojna przed hitem 1/8 finału Euro. Niemcy oburzeni zachowaniem Anglików, oskarżają ich o nierówne traktowanie

2021-06-28 11:47

Już we wtorek jeden z największych hitów 1/8 finału - na Wembley Anglia podejmie Niemcy. W przeszłości reprezentacje te stoczyły kilka fascynujących batalii i teraz liczymy na kolejne emocjonujące widowisko. Jak zwykle przy okazji rywalizacji tych drużyn w mediach jest gorąca atmosfera. Tym razem poszło o trening na murawie legendarnego stadionu. A właściwie o jego brak...

Format rozgrywania Euro w kilku krajach wzbudza kontrowersje od początku turnieju. Nie brakuje głosów o faworyzowaniu niektórych reprezentacji i trudno dziwić się temu oburzeniu. Najlepszym przykładem jest właśnie kadra Anglii, która wszystkie mecze fazy grupowej rozegrała na Wembley.

Luka Modrić przeżył koszmar jako dziecko. Jego dziadek zginął w tragicznych okolicznościach, krew polała się przed domem

Co więcej jeśli Anglicy dojdą do finału, to tylko ćwierćfinał rozegrają na wyjeździe. Z Niemcami zmierza się również przed własnymi kibicami. Jakby tego było mało nasi zachodni sąsiedzi nie dostali zgody na oficjalny trening na londyńskim obiekcie. Taką decyzję podjęła UEFA, która z powodu deszczowej pogody boi się o jakość murawy. Na Wembley nie mogli wcześniej trenować także reprezentacje Włoch i Austrii.

Taka decyzja nie spodobała się jednak niemieckich mediom. Na łamach "Bilda" czytamy, że to nieuczciwa zagrywka i jeśli decyzja zostanie podtrzymana, to ich kadra będzie w znacznie gorszej sytuacji od Anglików. Dlaczego? Piłkarze Niemiec nie zdołają bowiem poznać aury stadionu, zapachu szatni i stanu murawy.

Mateusz Borek znalazł się w potrzasku. Ogromne zamieszanie na lotnisku, słynny komentator nie doleci na hit Euro?

Na odpowiedź ze strony angielskiej prasy nie trzeba było długo czekać. Dziennikarze "Daily Mirror" zaznaczają, że gdyby Niemcy dostali zgodę na trening, to dopiero byłby przywilej w porównaniu z wcześniej wymienionymi reprezentacjami.

Wojna podjazdowa trwa zatem w najlepsze! Pierwszy gwizdek już we wtorek o 18!

Na Dariusza Szpakowskiego posypały się gromy po pomyłkach na żywo w TVP. Zbigniew Boniek nie mógł dłużej milczeć

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Sonda
Kto awansuje do ćwierćfinału Euro?
Najnowsze