Aleksander Ceferin

i

Autor: Richard Juilliart/AP

Niepokojące słowa szefa UEFA. Plan związany z Euro 2020 może się całkowicie zmienić? Jest niepokój

2021-04-25 14:06

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Zorganizowanie tak dużej imprezy w obecnych czasach jest ogromnym wyzwaniem, z którym od kilku miesięcy mierzy się UEFA. Pierwotne plany nie zostały zrealizowane i trzeba było wszystko układać od nowa. Jednym z marzeń federacji jest, aby na każdym meczu Euro kibice byli obecni na trybunach. Szef UEFA, Aleksander Ceferin w ostatnim wywiadzie mógł wlać nieco niepokoju w serca fanów. Jego słowa nie są do końca optymistyczne.

Od kiedy trybuny podczas najważniejszych meczów świecą pustkami, wielokrotnie podkreślano, że duże wydarzenia bez kibiców nie mają najmniejszego sensu. Mimo że gra wciąż toczy się o dużą stawkę, brak fanów odbiera całą atmosferę. Jest jednak światełko w tunelu. Coraz więcej krajów planuje powolne odmrażanie stadionów i wpuszczanie kibiców na trybuny. Duża w tym zasługa masowych szczepień, które pozwalają wygaszać pandemię koronawirusa. Nie ma jednak wątpliwości, że cały proces potrwa jeszcze kilka miesięcy. Dlatego istniała obawa, że mistrzostwa Europy, które odbędą się w czerwcu i lipcu zostaną rozegrane przy pustych trybunach. Aby uniknąć takiej sytuacji UEFA postanowiła zmienić kilka miejsc rozgrywania spotkań i tak Polacy zamiast w Bilbao zagrają w Petersburgu.

Takich słów o Robercie Lewandowskim dawno nie było. Ostra ocena po powrocie, to nie było miłe

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Euro z kibicami?

Pierwotnie mówiło się, że UEFA wymaga potwierdzenia od miast-gospodarzy wpuszczenia kibiców na trybuny. Nawet w ograniczonej liczbie, ale federacji chodziło o to, aby piłkarze nie grali przy całkowitych pustkach. Większość miast zgłosiła do tego gotowość. Okazuje się jednak, że nie był to wymóg, a jedynie potwierdzenie możliwości wpuszczenia kibiców. A powiedział o tym sam szef UEFA, Aleksander Ceferin.

Konkretne decyzje

- Chcieliśmy tylko obietnicy, że widzowie będą mogli wejść, jeżeli sytuacja na to pozwoli. Jeżeli będzie trudna, to oczywiście na to nie nalegamy - powiedział Ceferin w rozmowie z "Welt am Sonntag". Sternik europejskiego futbolu przekazał jednocześnie, że decyzja, czy kibice mogą być na trybunach, będzie zależała od lokalnych władz. Oznacza to więc, że plan na Euro z kibicami może zostać przekreślony w jednej chwili.

Florentino Perez grzmi w sprawie Superligi. Groźba nowych rozgrywek wciąż realna, mówi o manipulacji

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze