Dania - Rosja

i

Autor: AP PHOTO Dania - Rosja

NIEPRAWDOPODOBNY wyczyn Danii! Tego nie dokonał nikt w historii Euro

2021-06-26 20:24

Dania rozbiła w sobotę Walię 4:0 i jako pierwsza awansowała do ćwierćfinału Euro 2020. Piłkarze Kaspera Hjulmanda porywają swoją grą od początku turnieju, ale to co zrobili w dwóch ostatnich meczach przechodzi ludzkie pojęcie. Co więcej - tego nie dokonał wcześniej nikt w całej historii mistrzostw Starego Kontynentu.

Co prawda Dania przegrała dwa pierwsze mecze w fazie pucharowej, ale ich gra nie miała prawa się nie podobać. Przed trzecim starciem drużyna Hjulmanda miała nóż na gardle, ale w wielkim stylu robiła Rosję 4:1 i do 1/8 finału awansowała ostatecznie z drugiego miejsca.

Euro: Walia – Dania 0:4. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

Przed potyczką z Walką Duńczycy byli faworytami bukmacherów i z tej roli wywiązali się w najlepszy, możliwy sposób. Poza pierwszym kwadransem spotkanie toczyło się pod ich dyktando i znalazło to odzwierciedlenie na tablicy wyników. Wygrana 4:0 mówi sama za siebie.

Przy okazji Duńczycy przeszli już na stałe do historii Euro. Kasper Dolberg i spółka jako pierwsi strzelili co najmniej cztery gole w dwóch meczach z rzędu. Kolejni rywale mogą zatem drżeć przed tą reprezentacją.

W ćwierćfinale Dania zagra z Holandią lub Czechami i po tym, co pokazują piłkarze Czerwono-Białych, można liczyć na kolejny koncert w ich wykonaniu!

Aleksander Kwaśniewski szczerze o Robercie Lewandowskim. Padły słowa o KALECZENIU

EURO 2020: Szwecja 3-2 Polska. Kulisy spotkania l Futbologia
Najnowsze