Nowe informacje o stanie zdrowia Eriksena, który był reanimowany podczas meczu Dania - Finlandia na Euro 2020. Są dobre nowiny

2021-06-12 19:28
Christian Eriksen reanimacja
Autor: AP Christian Eriksen reanimacja

Kibice, którzy oglądali pierwszy mecz grupy B na Euro 2020, w którym starli się reprezentanci Danii oraz Finlandii przeżyli prawdziwe chwile grozy, gdy na murawie padł Christian Eriksen. Do gwiazdora Interu Mediolan natychmiast doskoczyli koledzy z drużyny oraz sędziowie, którzy wezwali do pomocy służby medyczne. Po kilku minutach masażu serca i zniesienia piłkarza z murawy na noszach nadeszły dobre wieści. Duńscy dziennikarze twierdzą, że Eriksen żyje.

Gdy sędzia Anthony Taylor po raz pierwszy zagwizdał podczas meczu Dania - Finlandia na Euro 2020 nikt nie mógł nawet przypuszczać, że za kilkadziesiąt minut dojdzie do prawdziwego dramatu na murawie. Tuż przed końcem pierwszej połowy, Christian Eriksen padł na ziemię jak rażony piorunem i przestał oddychać. Gwiazdor reprezentacji Danii nie zderzył się z żadnym z zawodników i osunął się tuż przy linii bocznej. Natychmiast do piłkarza dobiegli jego koledzy z drużyny oraz arbiter, który od razu wezwał na murawę ratowników medycznych. Ci przystąpili do masażu serca, który przed kolejne minuty nie przynosił rezultatów. Wszyscy piłkarze oraz kibice na trybunach zalali się łzami, a medycy w końcu postanowili znieść wciąż nieprzytomnego Eriksena z murawy. Niedługo po tym z Kopenhagi zaczęły płynąć dobre wieści. 

Christian Eriksen reanimowany podczas meczu

Duńscy dziennikarze państwowej telewizji DR1 donoszą, że Christian Eriksen odzyskał przytomność i akcja przywrócenia akcji życiowych u gwiazdora Euro 2020 zakończyła się powodzeniem. Na tę informacje czekało wielu fanów, którzy zmartwieni byli stanem zdrowia Christiana Eriksena i wypadkiem, który mu się przytrafił.

Dania - Finlandia. Dramatyczne nagranie z chwili, gdy Eriksen zemdlał. Straszne wideo

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE