Paulo Sousa

i

Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Paulo Sousa zwrócił uwagę na ten problem tuż przed meczem. Kibice drżą ze strachu

2021-06-23 17:39

Grzegorz Krychowiak fatalnie rozpoczął zmagania na Euro 2020, otrzymując czerwoną kartkę w meczu ze Słowacją, przez co zawodnik Lokomotiwa Moskwa nie mógł zagrać z Hiszpanami. Jego miejsce zajął Jakub Moder, jednak zawodnik Brighton z kolei nabawił się kontuzji i przez to Krychowiak wrócił do pierwszego składu na mecz Polska - Szwecja. Paulo Sousa pokierował jednak swojego zawodnika i wskazał mu, co ten powinien robić lepiej na boisku, aby nie powtórzyła się sytuacja z pierwszego meczu na Euro 2020.

Powiedzieć, że Grzegorz Krychowiak nie zachował się najlepiej podczas pierwszego meczu Polaków na Euro 2020, to jakby nie powiedzieć nic. Pomocnik, który na co dzień reprezentuje barwy Lokomotiwa Moskwa w głupi sposób osłabił drużynę dostając czerwoną kartkę, która wykluczyła go także z meczu z Hiszpaniami. Swoją szasnę na grę wykorzystał wtedy Jakub Moder, który jednak nabawił się urazu i z kolei to on został wykluczony z meczu Polska - Szwecja. Jasne stało się więc, że do pierwszego składu wróci Grzegorz Krychowiak, co nieco wystraszyło fanów Biało-czerwonych. W meczu ze Słowacją pomocnik był cieniem samego siebie i przed meczem kibice obawiali się, że tym razem będzie podobnie. Paulo Sousa zaręczył jednak, że pokierował Grzegorza Krychowiaka i wskazał mu aspekty, nad którymi ten musi popracować, aby w meczu Polska - Szwecja nie powtórzyła się sytuacja z jego czerwoną kartką. 

Paulo Sousa pokierował Krychowiaka

Przede wszystkim selekcjoner reprezentacji Polski przypomniał, że pomocnik Lokomotiwu jest doświadczonym i inteligentnym graczem, jednak musi nieco popracować nad tym, aby lepiej wymierzać swoje zagrania w czasie. - On wie jak powinien grać, musi być nieco szybszy, zadbać o swoją mobilność, podejmować szybsze decyzje. To inteligentny gracz, musi nam pomóc także komunikacją. Wie jak zamknąć przestrzenie, poruszać się między liniami - wyznał Portugalczyk tuż przed meczem Polska - Szwecja. 

Straszny wypadek mógł zakończyć karierę reprezentanta Polski. Szwedzi strasznie się go teraz boją

Kibice przed meczem Polska-Szwecja
Sonda
Polska - Szwecja Euro 2020: kto wygra?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze