Polska w półfinale Euro 2020?! Premier Morawiecki tak się UMÓWIŁ

2020-11-13 8:29 mc
Mateusz Morawiecki
Autor: Cyfrasport Premier Mateusz Morawiecki

W czwartek poznaliśmy ostatnich uczestników przyszłorocznego Euro 2020. Na turniej pojadą Macedonia Północna, Słowacja, Szkocja i Węgry. To oznacza, że zobaczymy tam całą grupę wyszehradzką. Premier Mateusz Morawiecki na bieżąco śledził baraże i tuż po ich zakończeniu pogratulował Słowakom i Węgrom. Jak dodał, chciałby, żeby wszystkie państwa grupy wyszehradzkiej znalazły się w półfinałach.

W czwartek rozegrano baraże, które wyłoniły czterech ostatnich uczestników przyszłorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej. W tym gronie znalazły się Macedonia Północna, Słowacja, Szkocja i Węgry. Ich mecze przyniosły wielkie emocje i dramaturgię.

Reprezentacja Polski poznała ostatniego grupowego rywala na Euro 2020!

Rywalem Węgier była Islandia. Długo wydawało się, że to właśnie druga z tych drużyn zagra na Euro 2020. Islandczycy prowadzili bowiem od 11. minuty, jednak dali sobie wyrwać awans w samej końcówce. W 88. minucie wyrównał Loic Nego, natomiast w drugiej minucie doliczonego czasu gry bezcenną bramkę zdobył Dominik Szoboszlai. "Brawo Węgrzy! Wielki duch walki do samego końca, dwie bramki w ostatnich minutach i awans na Euro 2021! Gratulacje dla naszych przyjaciół - i do zobaczenia za kilka miesięcy w walce o Mistrzostwo Europy!" - skomentował ten wynik premier Mateusz Morawiecki. Na Euro 2020 Węgry zagrają w grupie F z Portugalią, Francją i Niemcami.

Jan Tomaszewski UDERZA w Milika: Kadra to nie CARITAS! | Futbologia

Na emocje nie można było narzekać także w meczu Irlandii Północnej i Słowacji. Nasi południowi sąsiedzi wygrali 2:1 po dogrywce, strzelając decydującego gola w 110. minucie za sprawą Michala Durisa. Na Euro 2020 trafili do grupy E, gdzie zagrają z Hiszpanią, Szwecją i Polską. "Gratulacje też dla Słowaków! Wymagający mecz i zwycięstwo po dogrywce – wielkie brawa! Na Euro 2021 z grupy E wychodzi Polska i Słowacja!" - napisał premier.

Arkadiusz Milik PIEJE Z ZACHWYTU. Przeżył bezcenne chwile, wyjątkowe ZDJĘCIE

Na mistrzostwach Europy nie zabraknie także reprezentacji Czech. W ten sposób o trofeum będą walczyć wszyscy przedstawiciele grupy wyszehradzkiej. "Polska, Czechy, Słowacja i Węgry - cała Grupa V4 na Euro 2021. Umówiłem się z premierami Viktorem Orbanem, Igorem Matoviciem, i Andrejem Babisem, że widzimy się w półfinałach!" - zauważył premier Morawiecki.

Najnowsze