Pomalowany pomnik ukraińskiego wieszcza

i

Autor: Facebook Pomalowany pomnik ukraińskiego wieszcza

Przepotężny skandal wybuchł na Euro. Nie do wiary, że Rosjanie zrobili to Ukraińcom. To już przesada!

2021-06-22 11:30

Nie do wiary! W poniedziałek w Kopenhadze reprezentacja Danii mierzyła się z Rosją w ramach Euro 2020. Ostatecznie gospodarze wygrali pewnie, bo 4:1, ale nie to stało się najbardziej palącym tematem. Ambasada Ukrainy w Danii opublikowała zdjęcie, które wstrząsnęło całym narodem. Chodzi o pomnik Tarasa Szewczenki. Wieszcz narodowy doczekał się popiersia w stolicy Danii, ale przybyli fani z Rosji zniszczyli pomnik, zostawiając go w opłakanym stanie.

Przed poniedziałkowym meczem Dania - Rosja w Kopenhadze pomnik ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki został pomalowany w rosyjskie barwy, napisano na nim "Krym to Rosja" i "Fu*k NATO" - relacjonują we wtorek ukraińskie media. Ambasada Ukrainy w Danii protestuje.

Ukraińska placówka dyplomatyczna napisała na Facebooku, że pomnik wieszcza w Kopenhadze został uszkodzony najprawdopodobniej nocą z niedzieli na poniedziałek, przed meczem Dania-Rosja.

Pomnik pomalowano w barwy rosyjskiej flagi, napisano na nim "Krim er Russia" ("Krym to Rosja") i "Fu*k NATO" - podaje portal Dzerkało Tyżnia.

Ambasada "kategorycznie potępiła ten przejaw wandalizmu i prowokację przeciwko Ukrainie". "Ten haniebny przypadek po raz kolejny pokazuje cywilizowanemu światu, że rosyjska agresja przeciwko Ukrainie jest realna" - podkreślono.

Sonda
Czy Ukraina powinna interweniować w sprawie pomnika?

"Zwracamy się do organów ścigania Danii o rozpoczęcie pilnego śledztwa i ukaranie winnych" - czytamy w komunikacie placówki.

Duńskie media podają, że policja nie otrzymała jeszcze oficjalnego zgłoszenia w tej sprawie.

Poniedziałkowy mecz zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść Danii.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze