Tomasz Kędziora

i

Autor: Cyfrasport Tomasz Kędziora

Reprezentant Polski dowiedział się o powołaniu na Euro 2021 z telewizji! Nikt nie dał mu znać wcześniej

2021-05-26 14:36

Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski, która przygotowuje się do występów na mistrzostwach Europy. Z kadrowiczami regularnie organizowane są konferencje prasowe przed Euro 2021. W środę gościem spotkania z dziennikarzami był obrońca Dynama Kijów, Tomasz Kędziora. Zawodnik z rozbrajającą szczerością przyznał, że o powołaniu wysłanym przez selekcjonera Paulo Sousę dowiedział się z... telewizji! Nikt wcześniej go nie poinformował.

Debiut u Sousy

Za Tomaszem Kędziorą bardzo udany sezon klubowy 2020/2021. Wraz ze swoim Dynamem Kijów zdołał bowiem sięgnąć po mistrzostwo Ukrainy. Za rywali ekipa ze stolicy naszych wschodnich sąsiadów miała nie byle kogo, bo uznany na międzynarodowej arenie Szachtar Donieck. Mimo dobrej postawy w kijowskim zespole, Kędziora nie otrzymał powołania na marcowe mecze reprezentacji Polski. Stało się tak dopiero teraz. Defensor będzie miał zatem szansę dopiero zadebiutować w zespole prowadzonym przez Paulo Sousę.

Z telewizji

Wobec takiej sytuacji Tomasz Kędziora z pewnością nie mógł się czuć pewniakiem do wyjazdu na Euro. Dodatkowo na środowej konferencji prasowej przyznał, że w sprawie powołania na turniej selekcjoner nie kontaktował się z nim wcześniej. Piłkarz przyznał, że o obecności swojego nazwiska na liście wybrańców dowiedział się oglądając wszystko w telewizji. Dla gracza wszystko zakończyło się z pewnością wielką radością, ale sam sposób przekazania tej informacji bez wątpienia może stanowić ciekawostkę.

Kuriozalne pytanie na konferencji reprezentacji Polski! Tomasz Kędziora tylko się uśmiechnął

Walka o skład

Tomasz Kędziora występował w reprezentacji Polski prowadzonej przez Jerzego Brzęczka. Teraz jednak, u innego szkoleniowca, musi rozpoczynać rywalizację o skład od nowa. W tym celu ma okazję ciężko pracować na treningach już w tym tygodniu, a także udowodnić swoją wartość w sparingach. Najbliższy pojedynek Polacy rozegrają we wtorek, 1 czerwca. Ich rywalem będzie reprezentacja Rosji. To spotkanie z pewnością powie sporo o dyspozycji "Biało-czerwonych" przed tak istotnym turniejem jak mistrzostwa Europy.

Młoda nadzieja polskiego boksu celuje w medal na olimpiadzie | Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze