Robert Lewandowski

i

Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Robert Lewandowski na celowniku. Ferran Torres zapowiada, że Hiszpanie ZROBIĄ to kapitanowi | Futbologia

W Sewilli trwa odliczanie do godziny zero. W mieście widać coraz więcej polskich kibiców, którzy rozgrzewają śpiewami to spokojne miasto. Rzut oka na prasę pozwala zauważyć, że hiszpańskie media, choć krytyczne dla swojej reprezentacji, to o Polakach mają jeszcze gorsze zdanie. O tym, jak Sewilla jest przygotowana na mecz Polska - Hiszpania w nowym odcinku Futbologii.

Sewilla przywitała reporterów „Super Expressu”… ulewnym deszczem i niespotykanym o tej porze roku chłodem. Około 20 stopni Celsjusza sprawiło, że część Andaluzyjczyków przywdziała ciepłe swetry. Wiele wskazuje na to, że sobotni mecz będzie rozgrywanym w przyjemnym chłodzie, na co Polacy z pewnością nie mogą się gniewać. Dodatkowo, mecz będzie rozgrywany na fatalnej murawie stadionu La Cartuja, co jest korzystniejsze dla biało-czerwonych.

Nie lubią trenera Luisa Enrique

Z godziny na godzinę w Sewilli widać coraz więcej polskich kibiców. Fan z Łodzi, którego spotkaliśmy pod słynną sewilską katedrą, jest rozczarowany, ale wierzy w Polaków. - Mecz ze Słowacją to był dramat. Hiszpanie to faworyt, ale może nasi się zmobilizują. Może rozpada się deszcz i pomoże naszym? - zastanawiał się. Hiszpanie? Żyją tak, jakby meczu z Polakami miało nie być. Mają poważniejsze problemy, głównie kryzys spowodowany koronawirusem. Do dziś maseczki obowiązkowe są nawet w otwartej przestrzeni i policja skrzętnie tego pilnuje. - Kto wygra ten mecz? Polska! Nie lubię naszego trenera Luisa Enrique – powiedział nam napotkany Hiszpan Alvaro.

Inaki Astiz podpowiada przed meczem z Hiszpanią. Przestrzega Polaków przed tym piłkarzem

SMUTNE HISZPANKI I MNÓSTWO POLICJI. Jesteśmy w SEWILLI!

Nasi stoperzy go pożrą

W innego Alvaro, Moratę, Hiszpanie ciskają gromy za nieskuteczność w meczu ze Szwecją. Ale przypominają też, że w podobnej sytuacji jest w Polsce Robert Lewandowski. „Operacja Lewandowski” - pisze „Marca”, która nie ma wątpliwości, że hiszpańscy obrońcy z łatwością zatrzymają kapitana reprezentacji Polski. Napastnik Ferran Torres buńczucznie zapowiada nawet: „Nasi stoperzy go pożrą”.

Jan Mucha mówi o celu Słowacji na EURO. Jest pod wrażeniem gwiazdy kadry Szwecji

Bez litości również „As”, w którym czytamy, że Polska ma „totalny kryzys”. Dziennikarze zaznaczają, że Hiszpanie byli krytykowani za remis ze Szwecją, ale w Polsce ataki mediów na drużynę są większe. „Polacy nie mieli tak złych wyników od 1960 roku” - przypominają w „Asie”.

Igor Angulo o szansach Polski z Hiszpanią. Mówi o SUSZY i formie Lewandowskiego

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze