"Super Express" już w Sewilli. Tak Hiszpanie nazywają Polskę. Nie zgadniecie co piszą o Lewandowskim

2021-06-17 17:13
Robert Lewandowski
Autor: Andrzej Iwanczuk/REPORTER

W Sewilli coraz więcej mówi się o meczu Polska – Hiszpania i coraz bardziej widać, że za kilka dni mecz o życie dla biało-czerwonych na Euro 2020. Do miasta przybywa coraz więcej polskich kibiców, którzy korzystają z sielskiego andaluzyjskiego życia.

O sobotnim spotkaniu coraz szerzej pisze hiszpańska prasa. „As” nazywa biało-czerwonych „beczką prochu”. „Trener Sousa jest w centrum krytyki. Przybył do Polski w styczniu, zaufano mu z powodu międzynarodowego doświadczenia. Zaledwie pół roku później jest szeroko krytykowany. Prasa wytyka mu, że jest najlepiej opłacanym polskim trenerem od czasów Leo Beenhakkera” - czytamy w „Asie”, który wskazuje również na to, że Robert Lewandowski był bardzo zły po porażce ze Słowacją. Dziennikarze oceniają, że atmosfera w polskiej szatni nie jest teraz najlepsza.

Czarna dziura kapitana

Również „Marca” rozkłada sytuację Polski na czynniki pierwsze. „Czarna dziura Lewandowskiego” - czytamy. Dziennikarze wytykają kapitanowi kadry nieskuteczność w wielkich turniejach (zaledwie 2 gole w 12 meczach). Ale przestrzegają przed podrażnionym „Lewym”. Do Sewilli przyjedzie, by pokazać, że potrafi być liderem. Oby nie miał swojego dnia” - podkreśla „Marca”.

Inaki Astiz podpowiada przed meczem z Hiszpanią. Przestrzega Polaków przed tym piłkarzem

Jan Tomaszewski po meczu Polska - Słowacja

W sobotę zapowiadają deszcz

Nie brakuje również tematu fatalnej murawy na stadionie La Cartuja, na którym rozegrany zostanie sobotni mecz. Ta paradoksalnie może pomóc Polakom, którzy powinni skupić się raczej na obronie. Oprócz tego Hiszpanie wytykają nieskuteczność drużynie w meczu ze Szwecją, ale zaznaczają, że w 2012 roku też zremisowali pierwszy mecz, a potem zdobyli złoto.

Jan Mucha mówi o celu Słowacji na EURO. Jest pod wrażeniem gwiazdy kadry Szwecji

Choć spodziewaliśmy się, że piłkarze polecą do andaluzyjskiego piekła, a temperatura będzie sięgać 40 stopni Celsjusza, to… najnowsze prognozy mówią co innego. W piątek i w sobotę ma być około 25 stopni, dodatkowo jest duża szansa na deszcz.

Igor Angulo o szansach Polski z Hiszpanią. Mówi o SUSZY i formie Lewandowskiego

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze