Tego o papieżu Franciszku nie wiedział niemal nikt! Piłkarski sekret ujawniony przed Euro 2021

2021-06-10 19:24
Papież Franciszek
Autor: East News

Głowa Kościoła od wieków zawsze znajduje się na świeczniku. Inaczej nie mogło być w przypadku papieża Franciszka! I choć ten podejmuje kroki, z którymi nie zgadzają się miliony wiernych na świecie, to i tak jest jednym z bardziej lubianych duchownych na świecie. Papież Franciszek nie wstydzi się swojej przeszłości, która była związana z piłką nożną. Tuż przed Euro 2021 wydało się... jakim był piłkarzem!

W przeddzień inauguracji piłkarskiego Euro 2021, która odbędzie się w Rzymie, papież Franciszek przyjął w czwartek na audiencji w Watykanie organizatorów turnieju. Ojciec święty był niegdyś zapalonym kibicem piłkarskim. Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni poinformował, że na audiencji u papieża byli prezes UEFA Aleksander Ceferin wraz z zarządem oraz szef włoskiej federacji piłki nożnej Gabriele Gravina. To jedyna informacja przekazana przez Watykan na temat tego spotkania.

Lider defensywy reprezentacji Polski przedwcześnie opuścił trening! Przed Euro 2021 odezwał się stary uraz

Nie wiadomo, czy papież, niegdyś kibic piłki nożnej w Argentynie, będzie śledził mistrzostwa. O swych piłkarskich zamiłowaniach opowiedział w styczniu w wywiadzie dla włoskiej "La Gazzetta dello Sport". 84-letni Franciszek wspomniał swoje dzieciństwo w Buenos Aires, gdzie chodził z rodziną na stadion El Gasometro na mecze.

Piłkarski sekret papieża Franciszka

„Szczególnie pamiętam mistrzostwa w 1946 roku, kiedy wygrał je mój klub San Lorenzo. Pamiętam dni mijające na oglądaniu gry piłkarzy i szczęście nas, dzieci, kiedy wracaliśmy do domu; radość, szczęście na twarzy, adrenalina we krwi” – dodał. Papież zaznaczył: „Mam też inne wspomnienie, piłki z gałganów. Skórzana dużo kosztowała, a my byliśmy biedni, guma nie była jeszcze wtedy tak powszechna, ale nam wystarczała piłka z gałganów do zabawy i do tego, by wyczyniać prawie cuda, grając na placyku koło domu”.

„Gdy byłem mały, lubiłem piłkę nożną, ale nie byłem wśród najlepszych; byłem jednym z tych, których w Argentynie nazywają pata dura (dosłownie: ciężka noga)” – wyznał papież. Dlatego, jak stwierdził, kazali mu zawsze stać w bramce. „Ale bycie bramkarzem było dla mnie wielką szkołą życia. Bramkarz musi być zawsze gotów odpowiedzieć na zagrożenie, jakie może przyjść z każdej strony"- powiedział.

Piłkarze reprezentacji Polski zrzucili ubrania przed Euro 2021 i wygrzewali się na słońcu! Mamy gorące ZDJĘCIA

TAK TRENOWALI PIŁKARZE REPREZENTACJI POLSKI 10 CZERWCA
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze