To on strzelił pierwszego gola dla Polski na EURO. Tak Roger Guerreiro z Brazylii zagrzewał kadrowiczów w meczu z Hiszpanią

2021-06-20 13:14
Roger Guerreiro
Autor: Cyfrasport Roger Guerreiro strzelił pierwszego gola dla Polski w historii naszych występów na EURO

Reprezentacja Polski wreszcie zagrała tak jak powinna. Biało-czerwoni po bardzo dobrym występie zremisowali 1:1 z Hiszpanią w Sewilii i wciąż zachowują szanse na wyjście z grupy. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnim spotkaniu ze Szwecją. Naszych kadrowiczów w starciu z Hiszpanią mocno wspierał Roger Guerreiro, który podczas EURO 2008 strzelił pierwszego gola w historii naszych gier na mistrzostwach Europy.

Polscy piłkarze na EURO debiutowali na turnieju w 2008 roku. To wtedy w drużynie narodowej selekcjonera Leo Beenhakkera znalazł się Roger Guerreiro. Pomocnik Legii Warszawa przed turniejem dostał polskie obywatelstwo. Brazylijczyk zapisał się w historii naszej kadry, bo to właśnie on strzelił pierwszego gola dla Polski w remisowym 1:1 meczu z Austrią. Asystował Marek Saganowski. Wtedy Polska zajęła ostatnie miejsce w grupie. W kadrze Roger rozegrał 25 spotkań, zdobył cztery bramki.

„Super Express” ocenia reprezentantów Polski po boju z Hiszpanią. Byk i Lew zaszokowali hiszpańską armadę

Po zakończeniu kariery wrócił do Brazylii. Roger Guerreiro obserwuje EURO 2020 i kibicuje reprezentacji Polski. Na Instagramie opublikował nagrania z synem na których dopinguje kadrowiczów w meczu z Hiszpanią. Śpiewał "Polska, Biało-czerwoni", a także dodał nagranie jak on i syn wspierają Legię Warszawa.

Przemysław Ofiara z Sewilli. Król Lew i husaria [KOMENTARZ]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE