Roberto Mancini

i

Autor: EastNews Roberto Mancini

Trenerowi Włochów przypomnieli TE słowa! On wszystko wiedział już rok temu

2021-07-12 8:55

Roberto Mancini jest jednym z głównym architektów włoskiego triumfu w mistrzostwach Europy. Szkoleniowiec, który objął stery w Squadra Azzurra trzy lata temu, teraz ma chwile swojego wielkiego triumfu. Jego praca doprowadziła bowiem do zgarnięcia tytułu najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Jak się okazuje, Włoch był pewny takiego rozwiązania już... rok temu!

Ależ to był turniej w wykonaniu reprezentacji Włoch! Italia rozprawiała się z każdym kolejnym rywalem, a nawet kiedy nie potrafiła uczynić tego w ciągu 90 czy 120 minut, to wychodziła triumfatorsko z rzutów karnych. Takie też rozwiązanie miał finał. Po pudle Andrei Belottiego już wydawało się, że tytuł mogą zgarnąć Anglicy, ale potem do gry wkroczyła... angielska nieskuteczność. Połączona oczywiście z fenomenalną postawą Gianluigiego Donnarummy między włoskimi słupkami.

Obsceniczne zachowanie angielskich kibiców - ZDJĘCIA

Architektem wygranej z pewnością jest Roberto Mancini. Włoch, który pracuje w Squadra Azzurra od trzech lat, już wcześniej był przekonany, że jego ekipa sięgnie po tytuł. Po wywalczonym mistrzostwie zaczęto przypominać słowa selekcjonera z początków pandemii koronawirusa, wypowiedzianie 15 marca 2020 roku. - W tym roku wygralibyśmy Euro, ale jeśli nie będzie to możliwe, uczynimy to za rok i będzie jeszcze piękniej. Teraz najważniejsza jest ochrona życia ludzkiego - skwitował Mancini.

Zobacz też: Gianluigi Donnarumma i jego DZIEWCZYNA! KIM jest śliczna Alessia Elefante [ZDJĘCIA]

Włochy nie skończą szybko imprezować po tym wielkim sukcesie! A status Roberto Manciniego już na zawsze zapisze się w historii calcio złotymi zgłoskami. Mówimy przecież o wywalczeniu mistrzostwa Europy z drużyną, która nie pojechała na ostatnie mistrzostwa świata i zanotowała jedną z największych kompromitacji w swojej historii...

Mateusz Bieniek: Igrzyska są głównym celem na ten rok. Chcemy zdobyć medal. To nasze marzenie
Najnowsze