UEFA coraz bliżej przeniesienia Euro do jednego kraju? Wymowne słowa prezesa Bayernu Monachium

2021-01-20 13:58 PM
Trofeum dla zwycięzcy Euro 2020
Autor: ANDREI PUNGOVSCHI/AFP/East News Trofeum dla zwycięzcy Euro 2020

Mistrzostwa Europy zbliżają się nieubłaganie, a my wciąż nie jesteśmy do końca pewni, gdzie w ogóle one się odbędą. Od pewnego czasu mówi się o tym, że zamiast 12 miast w 12 krajach organizatorem Euro tylko jedno państwo, a wszystko ze względu na zagrożenie związane z pandemią koronawirusa. Jak wynika ze słów prezesa Bayernu Monachium Karla-Heinza Rummenigge, szef UEFA Aleksander Ceferin coraz poważniej rozważa taki pomysł.

Mistrzostwa Europy w 2020 roku miały być wyjątkowe. Organizacja czempionatu przypadła 12 miastom w 12 różnych krajach, jednak jak wszyscy wiemy, impreza nie mogła się odbyć ze względu pandemię koronawirusa, która trwa do dziś. Jest ona również przyczyną dyskusji na temat zasadności organizowania takiej imprezy w miastach rozrzuconych po całym kontynencie.

Blisko SZEŚĆ MILIONÓW głosów. Duże wyróżnienie dla Lewandowskiego

W rozmowie z „Muenchner Merkur” prezes Bayernu Monachium Karl-Heinz Rummenigge zdradził, że szef UEFA rozważa plan zorganizowania Euro w jednym kraju - Wiem, że prezydent UEFA Aleksander Ceferin, który jest bardzo ostrożny wobec koronawirusa, zastanawia się, czy w czasie pandemii nie byłoby rozsądniej zorganizować turniej w jednym kraju. Oczywiście z całym niezbędnym protokołem sanitarnym – powiedział Rummenigge.

Zobacz, jak kiedyś wyglądał Zbigniew Boniek!

Co ciekawe, jeszcze tydzień temu Ceferin wyraził przekonanie, że mistrzostwa Europy „na 99,9 procent” odbędą się zgodnie z poprzednim planem, czyli w 12 krajach. Mimo to dodał, że… UEFA jest gotowa także na inne scenariusze. Wszystko zależy oczywiście od tego, jak będzie rozwijać się sytuacja w poszczególnych krajach. W europejskiej centrali liczą na to, że sytuacja poprawi się dzięki szczepionkom, których dystrybucja w niektórych krajach już się rozpoczęła.

Boniek zabrał głos w sprawie Giampaolo! Jasna DEKLARACJA!

Warto przypomnieć, że całkiem niedawno pojawił się pomysł, aby dla bezpieczeństwa uczestników Euro 2020 całą imprezę przenieść nie tylko do jednego kraju, ale też… do jednego miasta. Jednym z nielicznych miast mogących podjąć się takiego wyzwania jest Londyn, który posiada kilka stadionów na najwyższym poziomie. Więcej o tym pomyśle przeczytacie TUTAJ.

Aktualnie plan UEFA zakłada, że impreza odbędzie się w Glasgow, Dublinie, Bilbao, Amsterdamie, Kopenhadze, Monachium, Rzymie, Sankt Petersburgu, Bukareszcie, Budapeszcie, Baku oraz Londynie, gdzie na Wembley mają odbyć się półfinały i finał. Polska zagra na Euro w grupie E, gdzie zmierzy się ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Już sam fakt tego, że pierwszy i trzeci mecz grupowy naszych zawodników ma odbyć się w Dublinie, a drugi w Bilbao, pokazuje, że mistrzostwa w 12 państwach będą sporym wyzwaniem logistycznym.

Lewandowski KUPI Legię?! Tajemnicze ROZMOWY z Mioduskim | Futbologia
Najnowsze