UEFA

i

Autor: EAST NEWS UEFA

UEFA podjęła kluczową decyzję co do mistrzostw Europy. Jest to marzenie wszystkich Polaków, klamka zapadła

2022-05-10 21:24

Obecnie wszyscy kibice reprezentacji Polski skupieni są na nadchodzących mistrzostwach świata. Już w listopadzie Biało-Czerwoni zagrają w Katarze o marzenia, a w czerwcu rozegrają prestiżowe mecze w ramach Ligi Narodów. Jednak wydarzenia w piłce nożnej są błyskawiczne, a tuż po mundialu rozpocznie się rywalizacja o mistrzostwa Europy w 2024 roku. UEFA podjęła właśnie kluczową decyzję co do Euro 2024. Wszyscy Polacy marzą, by ta wiadomość ich dotyczyła.

Od ostatnich mistrzostw Europy nie minął jeszcze rok, a już niedługo fani piłki nożnej będą przeżywać podobne emocje. 21 listopada rozpoczną się mistrzostwa świata w Katarze. Ostatnie Euro odbyło się wyjątkowo po pięciu latach przerwy, a wszystko przez pandemię koronawirusa. Na szczęście udało się przeprowadzić imprezę, którą zorganizowano w 10 państwach. Dla polskich kibiców emocje skończyły się zdecydowanie za wcześnie, bowiem reprezentacja Paulo Sousy poniosła klęskę już w fazie grupowej. Biało-Czerwoni zdobyli jedynie punkt w meczu z Hiszpanią (1:1), a wcześniej sensacyjnie przegrali ze Słowacją (1:2) i w ostatnim spotkaniu o wszystko ulegli Szwecji (2:3). Mistrzami Europy zostali ostatecznie Włosi, którzy po dramatycznym finale rozstrzygniętym w rzutach karnych pokonali Anglików. To właśnie Włochy będą broniły tytułu już za dwa lata w Niemczech. UEFA ogłosiła kolejne szczegóły Euro 2024.

Kolega brutalnie ocenił Piotra Zielińskiego. Te słowa mogą podłamać, zwrócił uwagę na kluczowy aspekt

Wielkim nieobecnym Euro 2020 był Kamil Grosicki. Ostatnio spotkał się on z wyjątkowym fanem!

UEFA podjęła kluczową decyzję co do Euro 2024. O tym marzą wszyscy Polacy

Ostatnio Komitet Wykonawczy UEFA obradował we Wiedniu i m.in. zatwierdził harmonogram meczów turnieju finałowego Euro 2024. Mistrzostwa Europy w Niemczech rozpoczną się 14 czerwca 2024 roku i potrwają do 14 lipca. Eliminacje do tej imprezy ruszą już w marcu przyszłego roku, a więc zaledwie kilka miesięcy po zakończeniu mundialu w Katarze! Od Euro 2016 w finałowym turnieju biorą udział 24 drużyny i tak też będzie za dwa lata. Wiadomo już, gdzie odbędą się najważniejsze mecze europejskiego czempionatu!

Protest Niemców w sprawie prestiżowego meczu. PZPN ugiął się pod presją rywala

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?

Mecz otwarcia Euro 2024 odbędzie się na Fussball Arena [inaczej Allianz Arena - przyp.red.] w Monachium. Z kolei finał zostanie zorganizowany na Stadionie Olimpijskim w Berlinie. Z pewnością wszyscy polscy kibice chcieliby zobaczyć w decydującym meczu Biało-Czerwonych, ale są to w dużej mierze marzenia. Pozostałe mecze będą rozgrywane w: Berlinie, Dortmundzie, Duesseldorfie, Frankfurcie nad Menem, Gelsenkirchen, Hamburgu, Kolonii, Lipsku, Monachium i Stuttgarcie. Dyrektorem komitetu organizacyjnego tej imprezy został Philipp Lahm, a więc legenda reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium. 

Jan Tomaszewski: Lewandowski powinien zostać w Bayernie!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze