UEFA zadecydowała: dwudziestu sześciu graczy w składzie na piłkarskie Euro. A może być i więcej

2021-05-04 12:55 Dariusz Chrabalowski
Reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

UEFA potwierdziła oficjalnie to, czego spodziewano się od ubiegłego tygodnia. Drużyny uczestniczące w tegorocznym turnieju piłkarskich mistrzostw Europy mogą liczyć po dwudziestu sześciu zawodników. O trzech więcej niż zwyczajowo w mistrzowskich turniejach. Ale w razie konieczności skład może być jeszcze liczniejszy.

Komitet wykonawczy UEFA na posiedzeniu w Lozannie przyjął zmianę w regulaminie rozgrywek powiększając skład z dwudziestu trzech do 26 graczy. Powód oczywisty: zmniejszenie ryzyka zdekompletowania zespołu w razie ogniska zakażenia koronawirusem i ewentualnej kwarantanny części zespołu.

Skład na Euro (11.06 – 11.07) mają być podane do 1 czerwca. Gdyby jednak po tym terminie doszło do zarażenia się lub ciężkiej choroby (potwierdzonego zaświadczeniem lekarskim), wówczas przed pierwszym meczem danej drużyny w ME możliwe będzie wprowadzenie do składu jeszcze kolejnych zawodników w miejsce zgłoszonych, a niezdolnych do gry. Polska reprezentacja pierwszy mecz rozegrać ma 14 czerwca w Sankt-Petersburgu.

Jeszcze bardzie otwarte są zmiany w przepisach dla bramkarzy. Gdyby któryś z nich był niezdolny w trakcie turnieju, na jego miejsce można dokooptować innego, spoza listy 26 zgłoszonych, przed każdym z meczów w ramach ME.

Natomiast lista zgłoszonych do pojedynczego meczu ograniczać się będzie tradycyjnie do 23 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy.

28/04/2021  MŻ   Reprezentacja Polski na EURO się powiększy. Nowa decyzja piłkarskich władz    https://sport.se.pl/pilka-nozna/reprezentacja-polski/reprezentacja-polski-na-euro-sie-powiekszy-nowa-decyzja-pilkarskich-wladz-aa-xquk-q8qU-E2Ga.html?preview=7jLZgFeQtIS3NaZHCXgdJuZKK3ktNuw%2BKvfd0HUzmmo%3D

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze