Wiemy, kiedy Paulo Sousa ogłosi kadrę na Euro 2020! PZPN podał konkretną datę

2021-04-29 13:56 Piotr Mika
Paulo Sousa
Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Już za niewiele ponad miesiąc rozpocznie się Euro 2020, którego termin uległ zmianie z powodu pandemii koronawirusa. W rozmowie z portalem Interia sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki przekazał, że Paulo Sousa najpierw ogłosi szeroką kadrę na nadchodzący turniej, a później ograniczy listę nazwisk do 26 zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Euro 2020 nie mogło odbyć się w pierwotnym terminie. Imprezę przełożono o rok i przez pewien czas wydawało się, że zmianie ulegnie także jej formuła. Pierwotnie planowano, że odbędzie się ona w 12 miastach w 12 różnych krajach Europy. Przez pewien czas spekulowano, że w dobie pandemii lepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie Euro do jednego kraju, jednak ostatecznie UEFA postawiła na swoim, choć nie obyło się bez trudności i korekt, które uderzyły przede wszystkim w… reprezentację Polski! Europejska centrala stara się jednak również ułatwić pracę trenerom i praktycznie przesądzone jest, że na imprezę selekcjonerzy będą mogli zabrać nie 23, a aż 26 zawodników. Teraz zaś poznaliśmy datę, kiedy Paulo Sousa ogłosi powołania na Euro 2020.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Ostateczna lista nazwisk przed samym turniejem

W rozmowie z portalem Interia sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki zdradził, że 16 maja selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa, ogłosi szeroką kadrę na mistrzostwa Europy. – 16 maja Paulo Sousa ogłosi szeroki skład 33-35 reprezentantów na Euro – powiedział sekretarz generalny PZPN. Ostateczną, skróconą do 26 nazwisk listę kibice poznają nieco ponad dwa tygodnie później, dokładnie 1 czerwca, czyli 10 dni przed oficjalnym rozpoczęciem Euro 2020.

Polacy na Euro 2020 jadą po medal?! Jan Tomaszewski nie ma wątpliwości. Sousa musi zrobić tylko jedną rzecz

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze