Paulo Sousa

i

Autor: Cyfra Sport Paulo Sousa

Wiemy, kiedy Paulo Sousa ogłosi kadrę na Euro 2020! PZPN podał konkretną datę

2021-04-29 13:56

Mistrzostwa Europy zbliżają się wielkimi krokami. Już za niewiele ponad miesiąc rozpocznie się Euro 2020, którego termin uległ zmianie z powodu pandemii koronawirusa. W rozmowie z portalem Interia sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki przekazał, że Paulo Sousa najpierw ogłosi szeroką kadrę na nadchodzący turniej, a później ograniczy listę nazwisk do 26 zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że Euro 2020 nie mogło odbyć się w pierwotnym terminie. Imprezę przełożono o rok i przez pewien czas wydawało się, że zmianie ulegnie także jej formuła. Pierwotnie planowano, że odbędzie się ona w 12 miastach w 12 różnych krajach Europy. Przez pewien czas spekulowano, że w dobie pandemii lepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie Euro do jednego kraju, jednak ostatecznie UEFA postawiła na swoim, choć nie obyło się bez trudności i korekt, które uderzyły przede wszystkim w… reprezentację Polski! Europejska centrala stara się jednak również ułatwić pracę trenerom i praktycznie przesądzone jest, że na imprezę selekcjonerzy będą mogli zabrać nie 23, a aż 26 zawodników. Teraz zaś poznaliśmy datę, kiedy Paulo Sousa ogłosi powołania na Euro 2020.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Ostateczna lista nazwisk przed samym turniejem

W rozmowie z portalem Interia sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki zdradził, że 16 maja selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa, ogłosi szeroką kadrę na mistrzostwa Europy. – 16 maja Paulo Sousa ogłosi szeroki skład 33-35 reprezentantów na Euro – powiedział sekretarz generalny PZPN. Ostateczną, skróconą do 26 nazwisk listę kibice poznają nieco ponad dwa tygodnie później, dokładnie 1 czerwca, czyli 10 dni przed oficjalnym rozpoczęciem Euro 2020.

Polacy na Euro 2020 jadą po medal?! Jan Tomaszewski nie ma wątpliwości. Sousa musi zrobić tylko jedną rzecz

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze