Włochy - Walia

Autor: AP Włochy - Walia

Euro: Włochy - Austria 2:1. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2021-06-26 23:35

Sensacyjnie potrzebna była dogrywka, aby rozstrzygnąć mecz Włochy - Austria w 1/8 finału mistrzostw Europy. Ostatecznie jednak wojnę nerwów lepiej znieśli Włosi, którzy pokonali Austriaków 2:1. W pierwszej części dodatkowego czasu trafili Federico Chiesa i Matteo Pessina, później pięknym trafieniem popisał się Sasa Kalajdzić, ale na Italię to było za mało. To ekipa Roberto Manciniego znalazła się w ćwierćfinale Euro 2020!

Włochy - Austria 2:1 (0:0, 0:0, 2:0)

Bramki: Chiesa 95', Pessina 105' - Kalajdzić 114'

Żółte kartki: Di Lorenzo 50', Barella 51' - Arnautović 2', Hinteregger 103', Dragović 120'

Włochy: Donnarumma - Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Spinazzola - Barella (68' Pessina), Jorginho, Verratti (68' Locatelli) - Berardi (84' Chiesa), Immobile (84' Belotti), Insigne (108' Cristante)

Austria: Bachmann - Lainer (114' Trimmel), Dragović, Hinteregger, Alaba - Schlager (106' Gregoritsch), Grillitsch (106' Schaub) - Laimer (114' Ilsanker), Sabitzer, Baumgartner (90' Schopf) - Arnautović (97' Kalajdzić)

Włochy - Austria

KONIEC MECZU

Ostatni gwizdek sędziego!

Niespodziewany scenariusz, wielkie emocje w dogrywce i w końcu awans Włochów po pokonaniu Austrii w dodatkowych 30 minutach. Działo się!

Serdecznie dziękujemy za uwagę!

120'

Jeszcze żółta kartka dla Dragovicia.

119'

Trimmel zaasekurował Bachmanna, nie ma dubletu Chiesy!

118'

Gregoritsch obok bramki!

117'

116'

Austriacy próbują jeszcze zaatakować, ale jest i o to bardzo ciężko.

114'

GOOOOOOL! AUSTRIA!

Schaub dośrodkowuje z rzutu rożnego, Kalajdzić akrobatycznie składa się do strzału głową i trafia! 2:1, wielkie emocje!

113'

Wspaniały wślizg Belottiego powstrzymał kontrę Alaby!

111'

Niebywałe pudło Sabitzera!

Austriak z czteru metrów posłał piłkę w powietrze!

109'

Kapitalny rajd Di Lorenzo prawym skrzydłem, ale zakończony niecelnym strzałem.

108'

Bryan Cristante w miejsce Lorenzo Insigne.

107'

Od razu mocno Schaub, ale pełna koncentracja Donnarummy!

106'

Druga połowa dogrywki rozpoczęta z wejściem Schauba i Gregoritscha za  Schlagera i Dragovicia.

PRZERWA

105'

GOOOOOOL! PESSINA! Włosi już tego chyba nie wypuszczą!

Pomocnik kapitalnie zgarnął piłkę w polu karnym i lewą nogą ze skraju pola bramkowego pokonał Bachmanna!

104'

BACHMANN!

Kapitalna parada austriackiego bramkarza po precyzyjnym strzale Insigne z rzutu wolnego.

103'

Hinteregger z żółtą kartką za faul ratunkowy.

102'

100'

Pytanie kluczowe - czy Austriacy zdołają się podnieść?

99'

Ale Austriacy nie próżnują. Ratunkowa akcja Spinazzoli z Donnarummą.

98'

97'

W Austrii Kalajdzić za Arnautovicia.

96'

Podanie Spinazzoli, piękne przyjęcie Chiesy i bomba z ostrego kąta lewą nogą ląduje w siatce!

95'

FEEEEEDEEEERICOOOO CHIEEEEESAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! GOL!

94'

Bachmann broni strzał Chiesy, ale w końcu to była celna próba!

93'

Italia próbuje uspokoić grę względem końcówki pojedynku.

91'

Rozpoczęli Włosi!

PRZERWA

Losowanie stron i czas na dogrywkę.

PRZERWA

Wielka niespodzianka na Wembley! Przed nami pół godziny dogrywki.

90+5'

Austriacy skuteczni w obronie!

90+4'

Arnautović sfaulował Jorginho blisko narożnika pola karnego i ostatnia szansa dla Włochów. Gol albo dogrywka!

90+3'

Walka w środku pola.

90'

Pięć minut doliczonych.

89'

Baumgartner potrzebował pomocy medycznej, ale może kontynuować grę.

87'

Wszystko wskazuje na dogrywkę...

84'

Belotti za Immobile, Chiesa za Berardiego.

83'

Nieczyste uderzenie Berardiego nożycami.

81'

Bonucci wściekły dla kolegów. Ale teraz to Austria przeważa i atakuje pozycyjnie!

79'

Coraz więcej wskazuje na dogrywkę, a jeśli już ktoś jest bliżej gola to Austriacy!

78'

75'

Sędzia czekał na sygnał z VAR-u, ale podtrzymuje decyzję o spalonym.

74'

Pessina powalił jednego z rywali, ale sędzia niewzruszony.

72'

Locatelli niecelnie. Strzał obok bramki.

70'

Bachmann czujnie po wyjściu z pola bramkowego.

68'

Mancini reaguje i zmienia. Locatelli za Verrattiego, Pessina za Barellę.

67'

Tak jest! Arnautović był na spalonym! 0:0, ale Włosi muszą się otrząsnąć jeśli chcą grać dalej!

66'

Mamy VAR! Spalony?

65'

GOOOOOOOOOOOL! AUSTRIA!!!

Alaba zgrywa piłkę głową w pole bramkowe Włochów, a tam od poprzeczki główką trafia do siatki Arnautović! Sensacja!

64'

Sędzia nie reaguje na upadek Insigne tuż przed polem karnym.

63'

Donnarumma pewnie po strzale Schlagera.

62'

Groźny strzał Sabitzera! W porę interweniował Bonucci.

60'

Trudno, bardzo trudno Włochom o konkrety. Frustracja będzie rosła.

59'

57'

Kolejne prostopadłe podanie Włochów nie przynosi sukcesu.

55'

Kontra Włochów, cudowne podanie Verrattiego do Insigne, ten odgrywał do Berardiego, ale w porę przeciął Alaba!

54'

Spinazzola ponownie zablokowany.

52'

Alaba nieznacznie ponad poprzeczką!

50'

Jeszcze żółta kartka dla prawego obrońcy Italii.

49'

Rzut wolny dla Austrii z raptem 18 metrów! Di Lorenzo faulował Schlagera.

48'

Dragović świetnie wybił centrę Berardiego.

46'

Druga połowa rozpoczęta bez zmian w składach!

PRZERWA

Wyraźna przewaga Włochów, ale widać ich przewagę. Austriacy jednak bardzo solidnie i zwięźle się bronią. Czekamy na drugą odsłonę!

45+2'

Acerbi główkuje niecelnie.

45'

Sędzia dolicza minutę i Włosi mają jeszcze szansę na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

43'

Baumann do boku po strzale Spinazzoli.

42'

41'

Wyraźny spalony Insigne.

40'

Dotychczasowe mecze na Wembley:

Anglia - Chorwacja 1:0

Anglia - Szkocja 0:0

Anglia - Czechy 1:0

39'

36'

Neliczna ofensywna próba Austrii. Włosi spokojnie główkują po centrze w pole karne.

35'

Widać, że Italia poszukuje nieco innych rozwiązań, jako że o złamanie austriackich zasieków jest naprawdę bardzo trudno.

32'

IMMOBILE! JAK TO NIE WPADŁO?!

Strzał włoskiego snajpera z dobrych 25 metrów, piłka ląduje na spojeniu! O krok od cudownego trafienia!

30'

Włosi ciągle utrzymują się przy piłce, kreują, ale ich atakom jak dotąd brakuje trochę większej szybkości, byłsku, aby skruszyć austriacką koncentrację.

29'

26'

Austriacy wybijają piłkę po dośrodkowaniu Włochów z rzutu rożnego.

24'

Włosi mają łatwość w kreacji, ale ich ataki rozbijają się na linii pola karnego. Tak jest w większości przypadków.

22'

Złe przyjęcie Spinazzoli i akcja Włochów spaliła na panewce.

21'

20'

Sędzia oszczędził Hintereggera. Ostre zagranie Austriaka nadawało się na żółtą kartkę.

18'

Bomba Arnautovicia z dystansu bardzo niecelna.

17'

BARELLA!

Włoski pomocnik w świetnej sytuacji strzałowej w polu karnym, ale znakomicie broni Bachmann!

15'

Widać, że Włosi z minuty na minutę się rozkręcają.

14'

Bachmann pewnie chwyta piłkę po strzale Insigne.

11'

Berardi zablokowany przed polem karnym, po chwili niecelnie Spinazzola. Włosi podkręcają tempo!

9'

Di Lorenzo pewnie powstrzymuje Alabę.

8'

6'

Ostry wślizg Immobile w Bachmanna w walce o piłkę, ale sędzia nie ukarał napastnika żółtą kartką.