Zbigniew Boniek

i

Autor: Marcin Gadomski / SE Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek wskazał winnych wyniku Polski na Euro 2020. Padły trzy nazwiska, nie miał wątpliwości

2021-07-17 18:41

Zbigniew Boniek postanowił po raz kolejny podejść do tematu Euro 2020. Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej wystąpił w programie dziennikarza Romana Kołtonia - "Prawda Futbolu", w którym ocenił postawę podopiecznych Paulo Sousy na czempionacie Europy. Były piłkarz Juventusu nie miał wątpliwości, kto wpłynął na negatywny wynik w trakcie spotkań ze Szwecją i Słowacją i wskazał trzy nazwiska. Tak ostrej oceny ze strony prezesa PZPN nie można było się spodziewać.

Zbigniew Boniek postanowił raz a dobrze wypowiedzieć się na temat polskiego startu na Euro 2020. Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej, który właśnie kończy swoją pracę na tym stanowisku, wystąpił w programie Romana Kołtonia, "Prawda Futbolu", w którym opowiedział o swoich przemyśleniach na temat gry podopiecznych Paulo Sousy na czempionacie starego kontynentu. Brązowy medalista mundialu z Hiszpanii z 1982 roku nie ma wątpliwości, kto najbardziej zawinił.

Kamil Stoch przekazał fanom najgorszą wiadomość. Wszystko stało się tuż przed konkursem, bardzo cierpi

Zbigniew Boniek ostro po Euro 2020. Oskarżył trzech graczy

W trakcie programu Boniek stwierdził, że za porażkę ze Szwedami jest winny Przemysław Frankowski, który nie radził sobie w trakcie gry, a winą za słaby rezultat przeciwko Słowacji obarczył Grzegorza Krychowiaka i Bartosza Bereszyńskiego.

- Strzelamy na bramkę Szwedów, piłka odbiła się od pleców rywala, trafia na środku boiska do Kulusevskiego, ten wygrywa pojedynek z Frankowskim i w tym momencie do niego musi doskoczyć obrońca i go sfaulować. Natomiast Kulusevski biegnie 50-60 metrów i nikt go nie atakuje. To jest przerażające! Obrońcy spokojnie wracali pod własną bramkę, jakby chcieli mu powiedzieć, że na niego tam czekają. To są błędy, za które się płaci i my za nie słono zapłaciliśmy  [...]  Z moich obserwacji wynikało, że bardzo ważnymi zawodnikami w koncepcji trenera są Bereszyński i Krychowiak. W meczu ze Słowacją w najważniejszych akcjach na naszą niekorzyść brali udział obaj. Taki jest sport - mówił Boniek.

Zbigniew Boniek dostał pytanie, po którym nie wytrzymał. Mówi o GAMONIACH

Prezes PKOl Andrzej Kraśnicki: Zapomnijmy o klątwie chorążego

Boniek podsumował turniej w wykonaniu Polaków. Nie uważa go za najgorszy

Zdaniem Zbigniewa Bońka, Polacy nie zagrali złego turnieju, a po prostu odpadli w grupie. Szef PZPN uważa, że drużyna narodowa wygrała nieźle i do wyjścia z grupy nie brakowało jej wiele.

- Nie było tak, że ktoś robił z nami, co mu się podobało. Słowacja z nami wygrała szczęśliwie. Hiszpania z nami zremisowała, a Szwecja strzeliła gola w samej końcówce. My też byliśmy blisko - mówił Boniek w "Prawdzie Futbolu".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze