Memy po meczu Legia - Dudelange

Autor: Twitter To jeden z najlepszych memów po meczu Legia - Dudelange

Kompromitacja Legii Warszawa. MEMY po meczu Legia - Dudelange [GALERIA]

2018-08-10 7:57

Wstyd i kompromitacja - tak najkrócej można określić postawę polskich drużyn w europejskich pucharach. Daniem głównym porażki naszego futbolu było spotkanie Legii Warszawa z Dudelange przy Łazienkowskiej. Półamatorsko kopiący piłkę Luksemburczycy zawstydzili mistrzów Polski i wygrali na wyjeździe 2:1. Po tym spotkaniu do boju ruszyli internauci, którzy stworzyli całą masę memów, szydzących ze stołecznych piłkarzy. Zobaczcie najlepsze z nich!

To był wieczór żenady w wykonaniu polskich drużyn w eliminacjach Ligi Europy. Najmniejsze pretensje można mieć do Jagiellonii Białystok, która choć przegrała z Gent 0:1 u siebie, to może być w stanie stratę odrobić. Postawa Lecha Poznań optymizmem już nie napawała. Zespół ze stolicy Wielkopolski przeszedł obok drugiej połowy rywalizacji z Genk i tylko szczęściu zawdzięcza fakt, że przegrał 0:2. Największą wtopę, a w zasadzie kompromitację, zaliczyła jednak Legia Warszawa. Kibice z Łazienkowskiej myśleli już, że gorzej być nie może, ale okazało się, że jak najbardziej - może. Tym razem lekcję futbolu legionistom dali... Luksemburczycy.

Ambitni piłkarze Dudelange, którzy w większości muszą dorabiać do piłkarskiej gaży, od samego początku udowadniali, że nie przyjechali do Polski się położyć. I już w 24. minucie na 1:0 dla przyjezdnych trafił Couturier. Cały stadion przy Łazienkowskiej pogrążył się w konsternacji. Nastroje nieco poprawiło trafienie Carlitosa, dające remis 1:1. Jeszcze przed przerwą jednak słuszną czerwoną kartkę zobaczył Inaki Astiz, a w drugiej części gry do siatki Legii trafił z karnego Turpel, ustalając wynik spotkania na 2:1 dla gości.

Jak łatwo się domyślić, na piłkarzy Legii spadła fala zasłużonej krytyki. Internauci przystąpili do tworzenia memów, z których najlepsze prezentujemy w powyższej galerii. My ze swojej strony dorzucić możemy jeszcze dowcip, który pokazuje skalę upadku piłki nożnej w niemal 40-milionowym kraju.