Nicola Zalewski

i

Autor: AP PHOTO Nicola Zalewski

ważne słowa

Legenda mocno o Zalewskim tuż przed wielkim finałem Ligi Europy. Zwrócił uwagę na jeden aspekt gry Polaka

2023-05-31 14:56

Nicola Zalewski stoi przed niezwykłą szansą – rok temu Roma z Polakiem w składzie sięgnęła po Ligę Konferencji Europy. W tym roku włoski klub znów jest w finale, ale już bardziej prestiżowej Ligi Europy i teraz Zalewski jest zdecydowanie ważniejszym zawodnikiem swojego zespołu. W rozmowie z „Super Expressem” na temat Polaka wypowiedział się legendarny w Romie Simone Perrotta, który wskazał na to, jak rozwinął się Zalewski.

Nicola Zalewski może w stosunkowo krótkim czasie sięgnąć po dwa prestiżowe trofea. Rok temu zdobył z Romą Ligę Konferencji Europy, a już 12 miesięcy później zespół prowadzony przez Jose Mourinho ma szansę na wygranie trofeum poziom wyżej, czyli w Lidze Europy. Należy podkreślić, że w tym sezonie Nicola Zalewski jest jeszcze ważniejszym zawodnikiem dla swojej drużyny, niż w poprzednim. Wówczas Polak zagrał w 24 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach i spędził na boisku 1206 minut, natomiast w tym sezonie rozegrał już 45 meczów i grał przez 3062 minut. To tylko pokazuje, o ile bardziej Jose Mourinho liczy na naszego reprezentanta. I teraz znów jest szansa, że będą świętować zdobycie trofeum.

Legenda Romy wymienia mocne strony Zalewskiego

Progresu 21-latka nie mógł nie zauważyć Simone Perrotta, były piłkarz Romy, który spędził w niej 9 lat i rozegrał ponad 300 spotkań. W rozmowie z „Super Expressem” Włoch wskazywał, jak Jose Mourinho pomógł rozwinąć się Nicoli Zalewskiemu, wymienił także jego silne strony, przy jako pierwszą wymienił dynamikę polskiego zawodnika.

W jego szybkości – odpowiedział Perrotta zapytany, w czym widzi największe atuty Zalewskiego – Poza tym dobrze czuje się z piłką przy nodze. Ma dobry drybling, potrafi zrobić przewagę w bocznej strefie boiska. Dobrze czuje się także rozgrywając piłkę z liderami Romy. Widać, że mają do niego zaufanie – dodał były piłkarz Romy. W finale Ligi Europy Roma zmierzy się z Sevillą – zespołem, który wygrywał to trofeum 4-krotnie w ostatnich 10 edycjach, w tym trzy razy z rzędu w latach 2014-2016.

Kulisy Gali Ekstraklasy | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze