Autor: Cyfra Sport Legia Warszawa - Molde FK

Liga Konferencji Europy

Legia zdeklasowana przez Molde. Katastrofa przy Łazienkowskiej, koniec przygody w Lidze Konferencji Europy

2024-02-22 22:56

Legia Warszawa zakończyła swoją przygodę w Lidze Konferencji Europy na 1/16 finału. Rewanżowy mecz z Molde FK rozpoczął się koszmarnie dla Legionistów, którzy stracili bramkę już w 2. minucie i to był dopiero początek ich kłopotów. Chwilę później norweska ekipa podwyższyła prowadzenie i ułożyła sobie rywala. Na kilkanaście minut przed końcem dobili oni jeszcze warszawską drużynę ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Molde, a 6:2 w dwumeczu.

Legia Warszawa - FK Molde 0:3 (0:2)

Bramki: 2., 67. Gulbrandsen, 20. Hestad

Kartki: Elitim, Kaasa, Gulbrandsen, Augustyniak, Haugan, Lovik

Legia: Tobiasz - Pankov, Kapuadi, Ribeiro - Wszołek (46. Kun), Augustyniak (62. Kapustka), Elitim, Morishita (70. Dias) - Josue, Gual (70 Rosołek) - Pekhart (62. Kramer)

Molde: Petersen - Linnes, Haugan, Hagelskjaer, Haugen, Lovik (84. Stenevik) - Hestad (84. Odegard), Daehli, Kaasa (89. Kjolstad Nyheim) - Eikrem (57. Berisha), Gulbrandsen (84. Kitolano)

Czy Legia Warszawa będzie mistrzem Polski w sezonie 2023/24?

Legia - Molde RELACJA NA ŻYWO Rewanż Legia Warszawa - Molde FK live Legia - Molde dzisiaj 22.02 na żywo Legia Warszawa - Molde za darmo Legia - Molde WYNIK na żywo

Legia Warszawa przeszła przez fazę grupową Ligi Konferencji Europy zaskakując wielu kibiców piłkarskich w Europie. Wicemistrzowie Polski z poprzedniego sezonu potrafili postawić się największym firmom w grupie, dzięki czemu zakończyli jesienne zmagania na 2. miejscu i wywalczyli awans do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy. Pierwszy mecz z Molde FK nie poszedł jednak do końca po ich myśli, bowiem szwedzka ekipa w 24. minucie prowadziła już przed własną publicznością 3:0. Warszawiakom udało się jednak odrobić dwie bramki, co wciąż daje im duże szanse na pokonanie Molde w dwumaczu i awans do 1/8 finału LKE. Rewanżowe spotkanie Legia - Molde zapowiada się więc niezwykle emocjonująco! Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania Legia Warszawa - Molde FK.