Legia nie dała rady Napoli. Gol Higuaina ozdobą meczu [ZDJĘCIA]

2015-10-02 11:14

Legia Warszawa po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy nie ma na koncie choćby punkty. W czwartek na własnym boisku wicemistrzowie Polski przegrali z faworyzowanym Napoli 0:2. Zespół Henninga Berga dobrą partię rozgrywał tylko w pierwszej połowie. Po przerwie Włosi nie pozostawili rywalom złudzeń i po golach Mertensa i Higuaina wygrali przy Łazienkowskiej.

Nikt nie spodziewał się chyba, że Legia Warszawa od pierwszej minuty rzuci się na znacznie wyżej notowanego przeciwnika z Włoch. Zgodnie z przewidywaniami Napoli przeważało od pierwszego gwizdka arbitra przy Łazienkowskiej. Z optycznej przewagi ekipy z Serie A nie rodziły się jednak sytuacje bramkowe, ponieważ drużyna dowodzona przez Henninga Berga broniła się bardzo umiejętnie.

Legia przegrała z Napoli. Warszawianie bez szans

Jedyną groźną okazję przyjezdni stworzyli sobie w 29. minucie. Callejon pokazał pełnię swoich umiejętności i zabawił się w polu karnym z obrońcami wicemistrzów Polski. Ostatecznie piłka wylądowała pod nogami Lopeza, a Dusan Kuciak leżał już na boisku. Legia to, że nie straciła gola zawdzięcza Michałowi Pazdanowi, który wybił piłkę z linii bramkowej. Do końca pierwszej połowy ani jedna drużyna, ani druga nie zagroziła już poważniej rywalom i do przerwy nie obejrzeliśmy goli.

Drugą połowę Legia rozpoczęła jakby odważniej. Jednak już osiem minut po wznowieniu gry została za to skarcona. Świetne dośrodkowanie z prawej strony Callejona na bramkę zamienił Mertens. Napoli absolutnie zdominowało boiskowe wydarzenia i gdyby nie Dusan Kuciak w bramce gospodarzy, to spotkanie zakończyłoby się pogromem. Słowakowi legioniści zawdzięczają to, że z czwartkowego meczu wyszli z twarzą i przegrali 0:2. Drugiego gola strzelił Gonzalo Higuain. Uderzenie Argentyńczyka było przepiękne i nawet kibice gospodarzy oklaskiwali jego wyczyn.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej Ligi Europy Legia wciąż nie ma na koncie choćby punktu. Sytuacja w tabeli robi się coraz gorsza. Tym bardziej, że Midtjylland, z którym ekipa Berga przegrała w pierwszym meczu, wygrało z Club Brugge 3:1 i podobnie jak Napoli ma komplet sześciu "oczek" po dwóch grach.

Legia Warszawa - Napoli 0:2 (0:0)