Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań

Autor: AP Mecz Benfica Lizbona - Lech Poznań

Koszmar piłkarza Lecha! Krzyczał z bólu, leżąc na murawie, znosili go na noszach [ZDJĘCIA]

2020-12-03 22:45

Benfica Lizbona urządziła sobie strzelecką kanonadę w meczu z Lechem Poznań. Do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 0:1, ale gospodarze w drugiej odsłonie grali jak z nut. Niestety, ani z boiska, ani z ławki rezerwowych nie mógł oglądać tego napastnik "Kolejorza", Niko Kaczarawa. Ten doznał okropnej kontuzji jeszcze przed upłynięciem czasu pierwszej połowy. Po starciu z Nicolasem Otamendim krzyczał z bólu.

Ten mecz nie miał większego znaczenia dla Lecha Poznań, który przystępował rywalizacji z Benfiką Lizbona bez większych szans na awans do fazy pucharowej Ligi Europy. Długimi momentami, "Kolejorz" bronił się naprawdę imponująco. Niestety, jeszcze w pierwszej połowie gospodarze napoczęli "rodzynka" z Polski. Pierwszy rzut rożny w 35. minucie meczu wylądował na głowie skaczącego nad Skórasiem Vertonghena. Stoper Benfiki otworzył wynik meczu. Kilka minut później Lech był rozczarowany nie tylko po stracie gola, ale i stracie Kaczarawy. Napastnik w starciu z Otamendim doznał poważnego urazu i został zdjęty z boiska na noszach. Zanim został na nich umieszczony potwornie krzyczał z bólu... Na powtórkach widać było, jak jego noga znalazła się w kleszczach byłego zawodnika Manchesteru City.

Zobacz zdjęcia z meczu Benfica Lizbona - Lech Poznań w galerii poniżej!