Sławomir Peszko AMBASADOREM! Ubrał się w garniak i opisał obowiązki [ZDJĘCIE]

2019-12-18 21:44 JWa
Sławomir Peszko AMBASADOREM! Ubrał się w garniak i opisał obowiązki [ZDJĘCIE]
Autor: Instagram / slawomirpeszko Sławomir Peszko AMBASADOREM! Ubrał się w garniak i opisał obowiązki [ZDJĘCIE]

Sławomir Peszko przez lata stanowił o sile reprezentacji Polski. Kibice pamiętają jego dobre występy w kadrze i ważne chwile, jak choćby gol na wyjeździe z Irlandią. Oprócz tego "Peszkin" dbał o atmosferę w szatni biało-czerwonych. Był w niej ambasadorem uśmiechu. Teraz stoi przed zdecydowanie bardziej odpowiedzialnym zadaniem. Na Instagrama wrzucił zdjęcie w garniturze i opublikował ważną informację!

Sławomir Peszko od ładnych kilku lat związany jest z Gdańskiem. Skrzydłowy występuje w barwach tamtejszej Lechii i pokochał wraz z rodziną Trójmiasto. Nic dziwnego, że stara się reprezentować biało-zielonych na wielu frontach. Teraz otrzyma szansę, by wystawić klubowi i miastu odpowiednią laurkę. W środę wieczorem "Peszkin" na Instagramie poinformował, że został ambasadorem finału Ligi Europy. Ten ważny mecz odbędzie się 27 maja przyszłego roku na stadionie, na którym na co dzień prezentują się widowni lechiści. Zdjęcie w garniturze na portalu społecznościowym szybko zdobyło serca kibiców.

"Miło mi poinformować że zostałem ambasadorem meczu Finałowego Ligi Europy!" - napisał przy fotografii z pucharem dla zwycięzcy Ligi Europy Sławomir Peszko. Do fotki pozuje w galowym stroju i już chyba zdaje sobie sprawę z odpowiedzialności. W maju przyszłego roku będzie musiał gościom z całego Starego Kontynentu pokazać z najpiękniejszej strony Gdańsk, by w mig się w nim zakochali!

Sławomir Peszko to jeden z najbardziej doświadczonych i najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy Lechii Gdańsk. W swojej karierze występował nie tylko w Ekstraklasie. Jest znany także kibicom w Niemczech czy Anglii. W reprezentacji Polski pomocnik zagrał 44 razy i strzelił 2 gole. Jego trafienie w Dublinie dało biało-czerwonym ważny remis z Irlandią (1:1) w eliminacjach Euro 2016.

Najnowsze