Nicola Zalewski

Autor: AP PHOTO/ANDREW MEDICHINI Nicola Zalewski walczy o piłkę z piłkarzami Leicester City

Sukces Nicoli Zalewskiego! AS Roma zrobiła to jako pierwsza w historii

2022-05-25 23:11

AS Roma historycznym zwycięzcą Ligi Konferencji Europy. Włosi zgarnęli pierwsze trofeum nowych rozgrywek UEFA. W finale w Tiranie pokonali Feyenoord Rotterdam 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 32. minucie Nicolo Zaniolo. Ponad godzinę na murawie spędził reprezentant Polski Nicola Zalewski. Został kolejnym polskim piłkarzem, który sięgnął po europejskie trofeum.

Zdyscyplinowana w defensywie Roma poradziła sobie z początkowym naporem Feyenoordu i zdołała uspokoić nieco grę, a bramka w 32. minucie według sprawozdawców meczu w serwisie uefa.com "na pewno nie była efektem długotrwałego naporu". Tym niemniej jej zdobycie było wodą na młyn dla Mourinho i jego podopiecznych, którzy skupili się na obronie korzystnego wyniku. W drugiej połowie dwukrotnie pomogło im w tym obramowanie bramki. W 50. minucie portugalski bramkarz Romy Rui Patricio sparował na słupek potężny strzał Tyrella Malacii, chwilę później po jego kolejnej efektownej interwencji piłka odbiła się od poprzeczki.

Zbigniew Boniek rozpływa się nad Nicolą Zalewskim przed finałem LKE. Wskazuje na istotny szczegół

Zalewski został w 11. polskim piłkarzem, który wywalczył jedno z trofeów europejskich rozgrywek klubowych. Ostatnim Polakiem, który cieszył się ze zwycięstwa w finale był Robert Lewandowski. W 2020 roku jego Bayern Monachium wygrał z PSG 1:0 i triumfował w Lidze Mistrzów.

Czesław Michniewicz rozbuduje sztab reprezentacji? Chce sprowadzić jednego z byłych współpracowników

Karim Benzema i jego skandale | Futbologia

Roma zdobyła pierwsze europejskie trofeum od 1961 roku, kiedy wywalczyła Puchar Miast Targowych uważany za poprzednika Pucharu UEFA. Środowy mecz poprzedziły zamieszki, w wyniku których rannych zostało ponad 30 osób, w tym 19 policjantów. Jak poinformował zastępca komendanta głównego policji Albert Dervishi, aresztowanych zostało 48 kibiców z Włoch i 12 z Holandii, a 80 innych fanów Romy deportowano.

Pierwsze zamieszki wybuchły już we wtorek na ulicach Tirany i wówczas obrażenia odniosło 19 policjantów (w tym jeden zaatakowany nożem), pięciu Albańczyków, trzech Włochów i dwóch Holendrów. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego w środę ze stadionu usunięto grupę osób z sektora zajmowanego przez kibiców Feyenoordu. Jak tłumaczono, doszło tam do rękoczynów, a ponadto Holendrzy wrzucali race na murawę.

Adam Nawałka o przyczynach spadku Wisły Kraków. Co radzi Błaszczykowskiemu? [WYWIAD]

Czy Nicola Zalewski powinien być powoływany do pierwszej reprezentacji?