Arkadiusz Milik

Autor: fot. AP Photo Arkadiusz Milik popisał się pięknym golem w Pucharze Francji

Wielkie wyróżnienie dla Milika! Niewielu Polaków dostąpiło tego zaszczytu

2022-01-03 11:08

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Olympique Marsylia w wygranym 3:0 (2:0) wyjazdowym meczu z drużyną Chauvigny w 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Francji. Polak wpisał się na listę strzelców w 29. minucie pięknym strzałem z woleja. W nagrodę nasz reprezentant trafił na okładkę jednego z najbardziej prestiżowych sportowych dzienników w Europie.

W Ligue 1 Milik zdobył w tym sezonie tylko jedną bramkę, ale w Pucharze Francji ostatnio ma bardzo dobrą passę. W grudniu w starciu z Cannet Rocheville popisał się hat-trickiem, a 2022 rok również rozpoczął efektownie.

Choć Chauvigny występuje na co dzień w piątej lidze, to gol Milika nie mógł się nie podobać. W pole karne dośrodkował Luan Peres, Polak uciekł rywalom i bramkarza pokonał strzałem z woleja w niezwykle ekwilibrystyczny sposób. To było trafienie na 1:0. Ostatecznie Marsylia wygrała 3:0 - tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Turek Cengiz Under, a wynik ustalił w 80. minucie Marokańczyk Amine Harit. Polski napastnik rozegrał całe spotkanie.

Legendarny włoski piłkarz następcą Paulo Sousy? To mistrz świata i triumfator Ligi Mistrzów

W 1/8 finału rywalem Olympique Marsylia będzie Brest, który wygrał u siebie z osłabioną koronawirusem drużyną Girondins Bordeaux 3:0. W ekipie gości nie mogło zagrać sześciu zakażonych piłkarzy z podstawowego składu.

Milik może cieszyć się nie tylko z kolejnego trafienia w Pucharze Francji, ale też z okładki "L'Equipe". Zdjęcie Polaka składającego się do strzału wygląda znakomicie na pierwszej stronie tego prestiżowego sportowego dziennika.

W przeszłości tylko kilku naszych rodaków mogło pochwalić się pierwszą stroną "L'Euqipe". W ostatnich latach ten przywilej spotkał m.in. Roberta Lewandowskiego i Igę Świątek.

Arkadiusz Milik ma problemy w Olympique Marsylia. Co dalej z karierą napastnika?

Ulubione piosenki polskich piłkarzy. Tego słucha Milik, Krychowiak i Lewandowski!