Wymierzyli kibicom potężny cios w serca. Zabrano im wszystko, nawet tę najmniejszą szansę

2021-02-27 9:11 jwa PAP
Kibice w maseczkach
Autor: AP Kibice w maseczkach

Podczas pandemii koronawirusa kibice na całym świecie prześcigają się w pomysłach na wspieranie swoich zespołów. Stadiony są zamykane, by ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. W związku z tym fani na własną rękę organizują "trybuny", z których wspierają ukochane zespoły. Jednak walka z tym procederem także już się rozpoczęła. Pierwszy krok zrobiono u naszych południowych sąsiadów.

Kilka tygodni temu fani piłkarzy Bohemians 1905 Praga zaczęli kibicować swoim ulubieńcom zza muru stadionu na drabinach, gdyż ogrodzenie jest stosunkowo niskie. Klub popierał taki sposób dopingowania, ale zmienił zdanie z powodu znaczącego wzrostu zakażeń w Czechach i stanowiska policji.

„Jest nam przykro, ale policja potwierdziła nam, że będzie zero tolerancji dla kibicowania z drabin” - napisano na oficjalnym Twitterze Bohemians 1905.

Władze klubu podkreśliły, że w obecnej sytuacji, wzmożonej liczby zakażeń trzeciej fali pandemii COVID-19, interes klubu schodzi na dalszy plan - napisała gazeta "Lidove noviny".

„Gdy wpadliście na ten pomysł klub był niezwykle zadowolony z takiej formy kibicowania. Dawaliście nam bezpośrednie wsparcie, ale także niespotykaną reklamę medialną, jednak przestrzeganie nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa wprowadzonych przez państwo musi pozostać ponad interesem klubu i jego kibiców. Prosimy, nie wybierajcie się w sobotę pod stadion” - dodano w oświadczeniu.

Sprawdź: Tak wygląda w ciąży żona Macieja Kota. Prześliczna Agnieszka Kot nosi przepotężne buty, a brzuszek coraz większy

Premier Czech Andrej Babisz zapowiedział wprowadzenie od poniedziałku radykalnych restrykcji ograniczających kontakty i przemieszczanie się ludzi. Ma obowiązywać zakaz zgromadzeń, godzina policyjna od 21 do 5 rano, zostaną zamknięte przedszkola i szkoły, w których w trybie stacjonarnym uczyły się dzieci z I klas. W komunikacji oraz w sklepach - i wszędzie tam, gdzie dochodzi do kontaktów między ludźmi - będą wymagane maski FFP2.

Zobacz: Mariusz Pudzianowski stanął w jednym rzędzie z Piłsudskim czy Mickiewiczem. Czekał latami i wreszcie się udało

Zakopane: Policja wlepia MANDATY, kibice ŚPIEWAJĄ

W piątek czeski rząd zwrócił się o pomoc w opiece lekarskiej nad chorymi na COVID-19 do Polski i Niemiec. Obecnie miejsca na oddziałach intensywnej opieki medycznej w Czechach są zajęte w 86 proc., a łóżka przystosowane do podawania tlenu - w 77 proc. Według resortu zdrowia możliwości szpitali są na granicy wyczerpania.

Sprawdź: Artur Szpilka zdradził kulisy swojego seksu z Kamilą Wybrańczyk. Musi to robić w ten sposób. Trzeba było za to płacić!

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze