Zbigniew Boniek

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek znów przypuścił ostry atak. Jasny przekaz, nie miał litości

2021-10-22 12:15

Legii Warszawa nie udało się zdobyć punktu na trudnym terenie. Mistrzowie Polski w starciu z Napoli długo stawiali czoła wyżej notowanemu rywalowi, ale ostatecznie przegrali 0:3. Różnica między zespołami dostrzegalna była "gołym okiem". Zauważył to również Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN nie byłby jednak sobą, gdyby nie wbił szpilki paru osobom, co niechybnie uczynił.

Podopieczni Czesława Michniewicza do rywalizacji z drużyną z południa Półwyspu Apenińskiego przystępowali jako drużyna niepokonana w fazie grupowej Ligi Europy. Co więcej, legioniści w dwóch pierwszych spotkaniach nie stracili nawet bramki. W Neapolu również długo utrzymywali czyste konto, jednak to Napoli okazało się drużyną lepszą, a wynik spotkania rozstrzygnął się w końcowych minutach.

Jan Tomaszewski szczerze o meczu z Napoli. Bezlitosna ocena Legii, padły mocne słowa

Jasna ocena Zbigniewa Bońka o meczu Legii. Ważne słowa byłego prezesa PZPN

Wcześniej gospodarze również przeważali i byli zespołem zdecydowanie lepszym, ale wydawało się, że świetnie dysponowany Cezary Miszta w bramce Legii w czwartkowy wieczór nie skapituluje. Ostatecznie z Włoch nie udało się wywieźć nawet punktu. Co prawda porażka nie jest wielkim zaskoczeniem, ale raziła różnica poziomów.

Czesław Michniewicz szczerze po meczu z Napoli. Zwrócił się do piłkarzy

Zwłaszcza w pierwszej połowie, w której Legia tylko sporadycznie opuszczała własną połowę boiska. Na komentarz po tym spotkaniu zdecydował się były prezes PZPN, Zbigniew Boniek. - Ten mecz był papierkiem lakmusowym i niestety pokazał, jaka jest różnica między naszą piłką klubową a włoską - powiedział były piłkarz w rozmowie z Interią.

Czy Czesław Michniewicz powinien zostać zwolniony z Legii?

Boniek wbił szpilkę niektórym ekspertom. Mocne słowa

Mimo porażki w Neapolu, Legia wciąż jest liderem w grupie Ligi Europy. Do osiągnięcia celu minimum, jakim byłoby na pewno zajęcie trzeciego miejsca i "spadek" do Ligi Konferencji Europy droga jeszcze daleka. Boniek w wywiadzie zauważył również, że mecz w Neapolu zweryfikował niektóre słowa ekspertów, których nazwał "pseudoznawcami"

- Takie mecze powinny uświadomić pseudoznawcom, którzy jeszcze niedawno kreowali kilku piłkarzy Legii na reprezentantów Polski, jak bardzo się mylili - wyjawił Boniek. Konkretnych nazwisk nie podał, ale dodał, że przed niektórymi zawodnikami jeszcze sporo pracy.