Arsenal - Borussia 1:2. Robert Lewandowski powinien wylecieć z boiska?

2013-10-23 11:52

Borussia Dortmund pokonała Arsenal Londyn 2:1 w spotkaniu 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania okrzyknięto Roberta Lewandowskiego, który zaliczył w tym meczu bramkę i asystę. Zdaniem Arsene'a Wengera, Polak miał sporo szczęścia, bowiem w jednej z akcji mógł otrzymać czerwoną kartkę i wylecieć z boiska.

Chodzi o sytuację z 64. minuty, kiedy to były snajper Lecha Poznan uderzył łokciem w twarz Laurenta Kościelnego. Arbiter upomniał Roberta Lewandowskiego, za to przewinienie, jedynie żółtą kartką, a - jak twierdzi Arsene Wenger - mógł nawet wyrzucić go z boiska.

Przeczytaj koniecznie: Robert Lewandowski jak Zinedine Zidane i Ronaldo

Nasz reprezentacyjny napastnik pozostał na murawie do konca spotkania i w 86. minucie zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Dzięki jego trafieniu Borussia zrównała się punktami w tabeli grupy F z Napoli i właśnie Arsenalem. Wszystkie trzy drużyny mają na koncie po sześć "oczek".

W następnej serii spotkań BVB rozegra rewanżowe spotkanie z "Kanonierami". Tym razem mecz odbędzie się w Niemczech.