FC Barcelona

Autor: AP FC Barcelona

Barcelona - Napoli: Ambitna walka to za mało. Blaugrana wypunktowała Azzurrich! [WYNIK]

2020-08-08 22:55

To FC Barcelona będzie rywalem Bayernu Monachium w lizbońskim ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Blaugrana pokonała na Camp Nou 3:1 ekipę Napoli, co wobec remisu 1:1 we Włoszech oznaczało jej komfortowy awans. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie i choć przyjezdni ambitnie walczyli, to jednak było to za mało na skutecznych wicemistrzów Hiszpanii. W spotkaniu wystąpiło dwóch Polaków - od początku Piotr Zieliński, po wejściu z ławki rezerwowych Arkadiusz Milik.

FC Barcelona - SSC Napoli 3:1 (3:1)

Bramki: Lenglet 10, Messi 23, Suarez 45+1 (k) - Insigne 45+5 (k)

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen - Nelson Semedo, Gerard Pique, Clement Lenglet, Jordi Alba - Sergi Roberto, Ivan Rakitić, Frenkie de Jong - Lionel Messi, Luis Suarez (90+2. Firpo Junior), Antoine Griezmann (84. Monchu Ramon)

SSC Napoli: David Ospina - Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Kalidou Koulibaly, Mario Rui - Fabian Ruiz (79. Elif Elmas), Diego Demme (46. Stanislav Lobotka), Piotr Zieliński (70. Hirving Lozano) - Jose Callejon (70. Matteo Politano), Dries Mertens, Lorenzo Insigne (79. Arkadiusz Milik)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: FC Barcelona.

FC Barcelona - SSC Napoli

KONIEC MECZU

Choć Napoli fragmentami pokazało ciekawą grę, to jednak awans Barcelony był niezagrożony. Blaugrana zmierzy się w Lizbonie z Bayernem Monachium, a my tymczasem dziękujemy już za uwagę!

90+5'

Ostatnie akordy spotkania...

90+2'

Jeszcze żółta kartka dla Suareza za ociąganiem się z zejściem z boiska. Urugwajczyka zmienia Firpo.

90'

Pięć minut doliczonych.

88'

Trudno oczekiwać, że coś tu się jeszcze zmieni.

85'

Milik! Znowu próbował, ale blokuje go Lenglet. A po chwili Ter Stegen instynktownie broni strzał Lozano.

84'

Zmiana także i w Barcelonie - Monchu za Griezmanna.

83'

Gattuso zachęca jeszcze swoich zawodników do aktywnej gry, ale czasu zostało w zasadzie tyle co nic.

80'

Milik z golem! Ale słusznie nieuznanym - Polak był na wyraźnym spalonym.

79'

Elmas za Ruiza i Milik za Insigne.

78'

Seria ataków Napoli, ale wszystkie odpiera Barcelona.

76'

Bomba Politano zablokowana przez defensywę Barcelony!

75'

Neapolitańczycy wybijają piłkę z własnego pola karnego po centrze z rzutu wolnego.

73'

Tymczasem w Monachium...

71'

Świetna okazja Napoli!

Insigne posłał kąśliwą piłkę na głowę Lozano, ale ten przestrzelił głową.

70'

Gattuso wzmacnia ofensywę, ale nie Milikiem, a Politano i Lozano. Włoch zmienia Callejona, Meksykanin - Zielińskiego.

68'

Suarez ciekawie obsłużył Griezmanna, ale piłka odskoczyła Francuzowi zbyt mocno.

66'

Efektowne wykończenie akcji przez Messiego, ale Ospina jego lekki strzał nożycami broni bez problemu.

65'

64'

Barcelona w drugiej połowie praktycznie nie atakuje, ale z drugiej strony próby Napoli cały czas rozbijają się za wcześnie, są zbyt miałkie.

62'

Niewykluczone, że jeśli mecz nadal będzie układał się w ten sposób, to lada chwila doczekamy się na murawie Arkadiusza Milika.

60'

Żółta kartka dla Zielińskiego za taktyczny faul na Messim przy kontrze Barcelony.

59'

Insigne zablokowany w polu karnym Barcelony w ostatniej chwili! Goście mają rzut rożny.

58'

56'

Kontra gospodarzy znakomicie wybroniona jednak przez gości.

55'

Póki co przy piłce nieustannie utrzymują się goście.

52'

Ter Stegen broni główkę Insigne!

51'

Fabian Ruiz zablokowany! Napoli mocno wchodzi w drugą odsłonę.

50'

Pique blokuje głową strzał Koulibaly'ego.

48'

Mertens szukał Insigne, ale pierwszy do piłki jednak Ter Stegen.

46'

Lobotka za Demme - jedna zmiana w Napoli i zaczynamy drugą połowę!

PRZERWA

Za nami elektryzująca pierwsza połowa i wydarzenie z samej końcówki, która wlewa nadzieję na wielką walkę Napoli po zmianie stron boiska. Czekamy na drugą odsłonę!

45+6'

45+5'

GOOOOOL! Insigne pewnie w swoją lewą strongę, Ter Stegen obrał przeciwną - 3:1!

45+4'

CO ZA MECZ - RZUT KARNY DLA NAPOLI!

Rakitić kopie w nogę Mertensa!

45+2'

45+1'

LUUUUIS SUAAAREEEEZ! Piłka w jedną, Ospina w drugą - nokaut!

45'

RZUT KARNY DLA BARCELONY!

44'

Sędzia główny analizuje to indywiduanie...

43'

Fatalny błąd Koulibaly'ego, który przy wyprowadzaniu piłki kopie z całej siły w nogę próbującego odebrać mu futbolówkę Messiego! VAR - karny?

40'

Spokojne ataki pozycyjne Barcelony, ale bez szafowania siłami.

37'

Barcelona wybija piłkę z własnego pola karnego.

35'

To naprawdę ostatni dzwonek dla Napoli, które próbuje zmniejszyć straty jeszcze przed przerwą.

32'

A JEDNAK - VAR, 2:0!

Bramka anulowana z powodu ręki, którą Messi pomógł sobie przyjąć piłkę.

30'

NOKAUT - 3:0!!!

Ospina broni strzał Suareza, ale po chwili piłka trafia do Messiego, a ten fantastycznie przrzucza ją nad Kolumbijczykiem i podwyższa wynik!

29'

Nieporozumienie w szeregach obronnych Barcelony, ale Ter Stegen w ostatniej chwili zdołał złapać piłkę przed strzałem Mertensa.

27'

Barcelona ustawiła sobie ten mecz dwoma epizodami. Znakomita skuteczność Blaugrany i autostrada do ćwierćfinału.

23'

MESSI! NIE-MO-ŻLI-WE!!!

Leo Messi wpadł w pole karne kładąc na ziemi kolejnych rywali, w końcu sam się przewrócił, ale... ekspresowo wstał i pięknym strzałem lewą nogą po dalszym rogu podwyższył na 2:0 - co za piłkarz!

21'

Blaugranie zależy na uspokojeniu gry i spokojnym szanowaniu piłki, co nieźle zaczęło jej wychodzić.

18'

Barcelona próbuje skonstruować coś w ataku pozycyjnym.

17'

Bayern prowadzi z Chelsea w dwumeczu już 4:0. To najprawdopodobniej więc Niemcy podejmą lepszego starcia Barcelony z Napoli.

15'

Ten cios gospodarze wyprowadzili niespodziewanie i teraz Napoli musi się odnaleźć w zupełnie innej rzeczywistości. A zaczęło naprawdę dobrze.

12'

10'

GOOOOOOL! CO ZA ODPOWIEDŹ BARCELONY!

Rakitić centruje z rzutu rożnego wprost na głowę Lengleta, a ten doskonale się wybija i nie daje szans Ospinie - 1:0!

8'

Ter Stegen wybija daleko pod presją.

7'

Barcelona póki co wygląda na bardzo onieśmieloną odważnym Napoli.

4'

Bardzo obiecujący i żywy początek rozochoconego Napoli.

2'

CO ZA POCZĄTEK NAPOLI!

Po błędzie Pique Mertens wpadł w pole karne, ale uderzył nieczysto - tylko słupek od zewnętrznej strony.

1'

Napoli rozpoczęło spotkanie!

Obie ekipy pojawiają się na murawie!

Piotr Zieliński dziś gra od początku, Arkadiusz Milik na ławce. Dla tego drugiego może to być ostatnie spotkanie, do którego podchodzi w barwach neapolitańskiej drużyny - nic nie wskazuje, że będzie inaczej.

Ciekawa sytuacja przed pierwszym gwizdkiem.

Piłkarze już kończą powoli rozgrzewkę, dziś szykują się wielkie emocje z Ligą Mistrzów! Serdecznie zapraszamy na naszą relację na żywo!

Początek meczu o godz. 21:00.