Barcelona w finale Ligi Mistrzów

2011-05-04 4:00

Cudu nie było. Real Madryt nie zdołał w rewanżu odrobić strat z pierwszego spotkania półfinałowego, gdy przegrał u siebie z Barceloną 0:2. "Królewscy" na Camp Nou zremisowali 1:1, ale to za mało, aby zagrać w finale Ligi Mistrzów. Wystąpi w nim Barcelona!

- W futbolu nigdy nic nie jest przesądzone, jeszcze nie wszystko stracone. Potrzebujemy goli, ale też musimy dobrze grać w obronie - przekonywał napastnik Realu Karim Benzema.

Drugi z warunków udało się zrealizować tylko w pierwszej połowie, i to dzięki wspaniałej dyspozycji Ikera Casillasa. Jednak i on w końcu musiał skapitulować. W 54. min przyszło mu wyciągać piłkę z siatki po strzale Pedro. Ale po 10 minutach był już remis. Angel Di Maria trafił w słupek, ale Marcelo był bardziej precyzyjny i pokonał Valdesa.

Na ławce Realu zabrakło trenera Jose Mourinho. Portugalczyk w ogóle nie pojawił się na Camp Nou. Mógł zasiąść na trybunach stadionu w Katalonii, ale obawiał się o bezpieczeństwo. Zdecydował, że mecz obejrzy w hotelu.

Finał 28 maja w Londynie na stadionie Wembley. To szczęśliwe miejsce dla Barcelony i jej trenera Josepa Guardioli. Właśnie tam Barca zdobyła w 1992 roku swój pierwszy w historii klubu Puchar Europy. W jej składzie grał wówczas 21-letni Guardiola.