Bayern Monachium

Autor: East News Bayern Monachium

PSG ogrywa Bayern w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów! Osłabieni Bawarczycy nie poradzili sobie z kontrami Paryżan

2021-04-07 22:53

Liga Mistrzów: Bayern Monachium - PSG 1/4 finału LM WYNIK. Bayern - PSG Liga Mistrzów ćwierćfinał. Z jednej strony można było spodziewać się, że Bayern będzie w tym spotkaniu faworytem, jednak gospodarze grali w dużym osłabieniu. Z jednej strony przewidywania sprawdziły się - Bayern przeważał, ale to PSG było dużo bardziej skuteczniejsze i wywozi z Allianz Areny dobry wynik przed rewanżem, wygrywając 3:2.

Mistrzowie Niemiec ostatnio kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, ale do spotkania z PSG podchodzili mocno osłabieni. Problemem była nie tylko kontuzja Lewandowskiego, ponieważ niezdolni do gry są również Corentin Tolisso (zerwane ścięgno), Douglas Costa (uraz stopy), a wystąpić nie mógł również Serge Gnabry. Mimo to Bayern Monachium przeważał w tym meczu, ale wyraźnie brakowało wspomnianych zawodników.

Początek meczu z pewnością należał do PSG, które na prowadzenie wyszło już w 3. minucie meczu. Goście przeprowadzili szybką akcję, którą skutecznym strzałem zakończył Mbappe. W tej sytuacji nie popisał się Neuer, który mógł obronić to uderzenie. Kolejne minuty wyglądały tak, jak później większość meczu - Bayern grał, a PSG strzelało. W 28. minucie Bawarczycy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji - na 2:0 dla PSG trafił Marquinhos, który jednak po chwili zszedł z boiska z urazem. Na szczęście dla gospodarzy w 37. minucie Choupo-Moting dał Bayernowi bramkę kontaktową, co dało także nadzieję na to, że gra Bayernu przyniesie w końcu efekty.

Druga część meczu wyglądała podobnie do pierwszej. Bayern cały czas przeważał, oddawał kolejne strzały na bramkę Navasa, jednak wciąż brakowało skuteczności. w 60. minucie świetnie rozegrany rzut wolny dał Bayernowi upragniony remis, jednak za tą bramką nie przyszły kolejne, co zemściło się na gospodarzach. W 68. minucie szybki atak PSG wykończył Mbappe, który oddał skuteczny strzał na bramkę Nauera, mimo asysty dwóch piłkarzy Bayernu.

Więcej bramek w tym meczu już nie padło. Fani i piłkarze Bayernu z pewnością mogą być sfrustrowani, ponieważ Bayern wedle statystyk oddał w tym meczu aż 31 (!) strzałów! 12 z nich było celnych, z czego padły 2 bramki. Z kolei PSG oddało ledwie 6 uderzeń, z czego 4 celne, a w tym, jak wiemy 3 bramki. Dysproporcja w skuteczności obu drużyn jest zatrważająca. W rewanżu z pewnością Bayern nie jest bez szans, ale bez Lewandowskiego może być trudno poprawić skuteczność strzałów, a to wydaje się być kluczem do zwycięstwa i awansu Bayernu.

Bayern Monachium - PSG 2:3 (1:2)

Bramki: Choupo-Moting 37' - Mbappe 3', 68', Marquinhos 28'

Kartki: Hernandez 35', Kimmich 70', Boateng 72', Choupo-Moting 89' - Draxler 62'

Bayern: Neuer - Pavard, Suele (42. Boateng), Alaba, Hernandez - Goretzka (33. Davies), Kimmich - Sane, Mueller, Coman - Choupo-Moting

PSG: Navas - Dagba, Marquinhos (30. Herrera), Kimpembe, Diallo (46. Bakker) - Danilo, Gueye - Di Maria (71. Kean), Neymar (90. Rafinha), Draxler - Mbappe