Brazylijska legenda zrównała Neymara z ziemią. Gwiazdor może SPŁONĄĆ ZE WSTYDU

2020-07-11 13:42 MD
Neymar
Autor: AP Neymar

Pomimo niekwestiowanych i olbrzymich umiejętności piłkarskich, Neymar wzbudza bardzo skrajne emocje. Niektórzy doceniają go wyłącznie za postawę na boisku, inni nie są w stanie szanować w pełni patrząc na to jak zachowuje się poza murawą. Uwagę na to zwróciła legenda brazylijskiej piłki, Juninho Pernambucano. Gwiazdorowi Paris Saint-Germain może zrobić się głupio!

Latem 2017 roku Neymar był bohaterem najbardziej kasowego transferu w historii futbolu. Za 222 miliony euro przeszedł z FC Barcelona do Paris Saint-Germain. W stolicy Francji mógł liczyć nie tylko na miano najważniejszego piłkarza zespołu, ale również na gigantyczne apanaże. Nie współgrało to jednak do końca z ambicjami sportowymi Brazylijczyka, bo PSG choć silne, to jednak nie kwalifikuje się do ścisłej grupy najbardziej topowych ekip Starego Kontynetu.

Super Sport 10 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Właśnie na to w rozmowie z "The Guardian" uwagę zwrócił Juninho. - Neymar poszedł PSG tylko dla pieniędzy, bo Francuzi dali mu wszystko, czego tylko zapragnął. Ale to problem całej Brazylii - nauczyła nas tego kultura chciwości. Ludzie z mojego kraju cały czas chcą więcej i więcej pieniędzy - wyznał były gwiazdor Olympique'eu Lyon w bardzo mocnej wypowiedzi na temat Kraju Kawy.

I dodał: - Neymar pod względem czysto piłkarskim jest w pierwszej trójce na świecie. To ten sam poziom co Messi i Ronaldo. Jako człowiek musi jednak dorosnąć. Póki co czyni to, czego nauczyło go życie. I teraz pytanie - to wina jego czy społeczeństwa w Brazylii? - zastanawiał się Juninho.

Już w zeszłym roku głośno było o możliwym powrocie Neymara do Barcelony. Niewykluczone, że temat ten wkrótce powróci.

Najnowsze