Stadion w Sosnowcu

i

Autor: Cyfrasport Stadion w Sosnowcu

Liga Mistrzów

Dlaczego Raków gra w Sosnowcu? UEFA o wszystkim decyduje. To dlatego mistrz nie może grać w Częstochowie

2023-08-22 16:18

Raków Częstochowa zdobył serca kibiców w Polsce starciami z Karabachem i Arisem Limassol. Przed mistrzami kraju już tylko jedna przeszkoda na drodze do Ligi Mistrzów. O fazę grupową najbardziej elitarnych rozgrywek na świecie "Medaliki" zmierzą się z FC Kopenhaga. W roli gospodarza jednak będą musieli wystąpić w Sosnowcu. Jest jeden istotny powód.

Temat stadionu Rakowa Częstochowa jest kibicom znany co najmniej od kilku sezonów. Na fali sukcesu zespołu, prowadzonego wtedy przez Marka Papszuna, Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował chęć finansowego wsparcia rozbudowy obiektu. Czy Raków będzie miał nowy lub większy stadion? Patrząc na rozwój całej organizacji - wiele na to wskazuje. Na razie ekipa Dawida Szwargi w roli gospodarza w Częstochowie w europejskich pucharach nie zagra. Od IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów, oraz w rozgrywkach grupowych europejskich pucharów, Raków będzie grał w Sosnowcu.

ZOBACZ:vWażna decyzja UEFA przed meczem Rakowa w Lidze Mistrzów. To uderzy w rywala, Grabara będzie bez wsparcia

Najważniejszy powód tej zmiany to liczba krzesełek na stadionie Rakowa. Tutaj już zaczyna się problem mistrzów Polski, których obiekt może obecnie pomieścić 5500 kibiców. UEFA na tym poziomie rozgrywek wymaga stadionu z minimalną liczbą miejsc na poziomie 8000 krzesełek. ArcelorMittal Park, czyli stadion Zagłębia Sosnowiec, został otwarty w lutym. Pojemność obiektu to 11 600.

W innej sytuacji jest Kopenhaga, która gra na legendarnym Parken. Na obiekcie mogącym pomieścić 38 065. Na tym stadionie odbyły się spotkania EURO 2020, a jeszcze przed pierwszą renowacją w 2000 roku odbył się tam finał Pucharu UEFA, w którym Galatasaray pokonał Arsenal.

ZOBACZ: Wojciech Szczęsny usłyszał nazwisko Stasiaka i wypalił błyskawicznie! Tak odniósł się do afery wokół reprezentacji Polski

Pierwszy mecz Rakowa z Kopenhagą we wtorek o godz. 21.00. Rewanż tydzień później na Parken.

Wywiad z Wojciechem Cyganem, wiceprezesem PZPN
Sonda
Czy Raków zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów?
Najnowsze